Elon Musk seriózne uvažuje o pridaní trysk do Tesla Roadster

Elon Musk potvrdil, že to myslí vážne s pridaním trysk do Tesla Roadster. Dodal pritom, že voliteľný balík nahradí záhadné zadné sedadlá, ktoré údajne elektrické superauto bude mať.

To, čo Musk nazýva „malé raketové trysky“ sú v skutočnosti „kompozitne zaobalené tlakové nádoby“, ktoré sa v podstate skladajú z sofistikovanej fľaše obsahujúcej extrémne vysokotlakový vzduch, ktorý môže byť vypustený pre ťah.

Tento vzduch bude automaticky pridaný do vzduchových púmp s využitím pohonu z batérie Roadster, takže nebude problém doplniť palivo a systém bude stále v podstate elektrickým.

Hoci bude využívať energiu z batérie, Tesla pripravuje novú 200 kWh batériu s dojazdom 600 míľ (965 km) na jedno nabitie, takže by to nemal byť veľký problém. Musk v súčasnosti hovorí o pridaní asi 10 z týchto systémov okolo vozidla, čo pomôže nielen pri rýchlosti a akcelerácii, ale aj pri spomalení a dokonca i otáčaní.

Hovoríme tu o pridaní významného množstva váhy a zabratia priestoru v relatívne malom elektromobile. Musk preto tvrdí, že v prípade záujmu trysky nahradia zadné sedadlá:

Doposiaľ sme nemali možnosť pozrieť sa na zadné sedadlá ďalšej generácie Roadster. Pri odhalení Musk tvrdil, že zadné sedadlá sú dostatočne veľké pre deti alebo menších dospelých. Teraz ich však adresuje ako „detské sedadlá“.

Vyzerá to tak, že mysteriózne zadné sedadlá sú v pláne, nebudú však dostupné, pokiaľ si vyberiete možnosť „SpaceX balík“ s chladnými vzduchovými motormi okolo auta.

Zatiaľ čo Musk informoval o detailoch novej funkcie, neodhalil žiadne aktualizované vlastnosti, ktoré by mohli priniesť už tak do neuveriteľne štandardnej verzie Roadster, ktorá zahŕňa akceleráciu z 0-100 km/h za 1,9 sekundy, 620 míľ (997 km) dojazdu atď.

Musk už tak vytvoril dosť vzruchu prehlásením, že nový Roadster bude „mimo tohto sveta“ a nebude „žiadne auto, ako toto“.


zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 3
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?