Volkswagen plánuje vyrábať 100-tisíc elektromobilov ročne

Dlhoročné automobilky oznamujú a odhaľujú nové elektromobily ako na bežiacom páse. Nikto však nespomína produkčné množstvo týchto nadchádzajúcich elektromobilov. Teraz však Volkswagen tvrdí, že plánuje ročnú kapacitu 100-tisíc elektromobilov pre svoju prvú továreň, ktorá bude vyrábať elektromobily.

Člen predstavenstva Volkswagen E-mobility Thomas Ulbrich potvrdil tieto novinky minulý týždeň. Tvrdí, že predprodukcia elektromobilu Volkswagen I.D. začne v továrni Zwickau a automobilka mieri na produkčnú kapacitu 100-tisíc elektromobilov do roku 2020.

Počas niekoľkých ďalších rokov plánujú prejsť plne iba na výrobu elektromobilu.

Ulbrich to komentoval nasledovne:

„Do roku 2025 premeníme celú súčasnú továreň Zwickau zo 100 % výroby benzínových automobilov na 100 % výrobu elektromobilov. Zwickau je iba špička ľadovca. Našou misiou nie je o nič menej než transformácia produkcia našej skupiny smerom k e-mobilite. Hovoríme o 16 továrňach celosvetovo a to je iba do 3 rokov.“

Tieto továrne budú vyrábať produkčné vozidlá založené na sérii „I.D.“ koncept vozidiel poháňaných novou platformou spoločnosti MEB pre elektromobily. Je tu I.D., ktorý má veľkosť Golfu, ktorého prvý model má prísť v roku 2020. Volkswagen taktiež odhalil I.D. VIZZION sedan, crossover I.D. CROZZ Concept a taktiež tu je mikrobus I.D. BUZZ, ktorý príde v roku 2022.

Keď sa pozrieme na výrobné čísla Volkswagenu, 100-tisíc elektromobilov ročne nie je nejaké závratné číslo. I tak ide však o významné množstvo v porovnaní so súčasnou výrobou elektromobilov od dlhoročných automobiliek.

Volkswagen je kráľom tlačových správ o elektromobiloch (pretože ich má tak veľa), je to však v celku pozitívna správa pre elektrifikovanie jeho ponuky automobilov. Volkswagen  taktiež nedávno zdvojnásobil hodnotu batériových kontraktov na 48 miliárd dolárov (41,41 miliárd eur). So všetkými týmito správami môžeme brať záujem nemeckej automobilky o elektromobily za seriózny.

Teraz je to všetko o vozidlách. Uvidíme, či sa im podarí produkcia Audi e-tron quattro, Porsche Taycan a VW I.D. správne.

zdroj fotografie: electrek.co


zdroj: electrek.co, zdroj fotografie: electrek.co

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 22
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?