Elektromobily majú potenciál podporiť oceliarsky priemysel

Rozširovanie elektromobilov na cestách poskytne príležitosti pre rast a rozširovanie oceliarskeho priemyslu. Elektrifikácia cestnej premávky bude vytvárať nové trhy hlavne pre dodávateľov, ktorých odberatelia sú ťažko závislí na tradičných autách.

Výskumníci zo spoločnosti Tata sa pozreli na to, ako budú oceliari odpovedať na rozšírenie elektromobilov. Namiesto toho, aby automobilky prestali používať oceľ ju naopak, budú využívať ešte viac v snahe udržať ceny automobilov smerom nadol.

Výskum odhadol, že elektromobily v rozmedzí rokov 2015 až 2050 zvýšia ročne dopyt až o 4,2 milióny ton ocele v Európe, až na celkových 22,5 miliónov ton ročne v roku 2050.

Okolo 1,6 milión ton z drahej ocele sa očakáva využiť v batériách a elektromotoroch, zatiaľ čo zvyšok sa použije na štrukturálne časti auta.

Hliník sa používa u niektorých výrobcoch hlavne kvôli tomu, že je ľahký a znižuje váhu, ktorú tvoria hlavne batérie v elektromobiloch. Avšak, je drahý a výrobcovia sa môžu poobzerať po lacnejších alternatívach v snahe znižovať ceny elektromobilov smerom k dostupnejším cenám.

Elektromobily patria v súčasnosti do prémiovej triedy, čo sa odzrkadlí aj na ich vyššej cene, ktorú sú ochotní zaplatiť iba prvé osvojitelia. Avšak, s novými reguláciami na benzínové a naftové vozidlá od roku 2040, kedy množstvo krajín zakáže predaj tradičných áut, sa elektromobily môžu stať normou a preto je potrebné hľadať nákladovo efektívne riešenia.

elektromobilyzdroj fotografie: telegraph.co.uk

zdroj: telegraph.co.uk, zdroj titulnej fotografie: telegraph.co.uk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?