Elektromobil od Porsche – Mission E

Keď Porsche v roku 2015 predstavilo svoj nový koncept elektromobilu modelu Mission E na Frankfurtskom automobilovom veľtrhu, už nebolo pochýb o tom, že ani Porsche nebude chýbať medzi kľúčovými hráčmi na trhu s elektromobilmi.

Aj keď detaily ohľadom tohto modelu sú ešte záhadou, Porsche vytvorili video o tom ako vznikal prototyp tohto elektromobilu. Video si môžete pozrieť na konci tohto článku.

Model Mission E použil diely z prototypu Boxster E 2011 a ako pohon bude slúžiť motor o výkone 600 koní a zrýchlení z 0 na 100 km/hod za 3 sekundy!

Porsche sa chváli, že tento nový model elektromobilu bude mať dojazd až 500 km, pričom dobitie batérie na 80% jej kapacity potrvá len okolo 15 minút s novým systémom dobíjania tzv. „Turbo Charging“. Táto vlastnosť je na tomto modeli asi najzaujímavejšia.

Výroba Mission E sa odhaduje okolo roku 2020 a bude sa vyrábať v prevádzke v Stuttgarte. Aby sa tento model dostal reálne na cesty, Porsche plánuje investovať 700 miliónov eur a vytvoriť okolo 1000 nových pracovných miest.

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?