Plameňomet Boring Company mal úspech. Teraz chystá Ice Blaster

Po vydaní plameňometu bola iba otázkou času, kedy Elon Musk oznámi ďalší produkt, ktorý jeho spoločnosť The Boring Company bude predávať. Nesklamal a vyhlásil, že tzv. „Ice Blaster“ (ľadová puška) sa začne ponúkať niekedy pred zimou.

Musk už tento produkt spomenul začiatkom tohto roka. V januári sa ho v diskusii na Twitteri jeden používateľ spýtal na budúce produkty spoločnosti. Vtedy Musk reagoval odpoveďou, že zariadenie bude „Freezegun“ (v preklade zmrazovacia puška).

V tomto momente môžeme očakávať, že Ice Blaster príde na trh neskôr v tomto roku. Musk je známy vtipkovaním na Twitteri a nasledovným realizovaním svojich nápadov. Plameňomet od Boring Company je skvelým príkladom, kedy Musk po prvýkrát predstavil zariadenie v decembri 2017.

Istým spôsobom by Ice Blaster nemal byť príliš ťažkým na vytvorenie pre tunelársky startup. Materiál potrebný pre vytvorenie je podobný tomu, ktorý bol pri vyrobení plameňometu, ako nádoba propánu a vnútorný spúšťací mechanizmus.

Čas uvedenia v zime je takto viac uskutočniteľný. Spoločnosť iba potrebuje vyrobiť ďalšiu várku modifikovaných plameňometov, aby vydala svoj nový produkt. Cena nebola upresnená, dá sa však očakávať niečo podobné, ako pri plameňomete. Ten stál okolo 500 dolárov (424 eur) za kus.

Zariadenie sa stalo okamžitým úspechom a bolo vypredané za štyri dni. Pomocou toho spoločnosť vyzbierala 10 miliónov dolárov (8,48 milióna eur). Plameňomet si však získal aj pozornosť kritikov, predovšetkým u jedného občana, ktorý podal návrh zákona na obmedzenie plameňometov v rukách bežných občanov. Zatiaľ však neprešiel.

Uvidíme teda, ako budú ľudia reagovať na nové zariadenie. Trúfame si však povedať, že už nech Musk príde s čímkoľvek na trh, bude to mať rovnaký úspech, ako jeho plameňomet.  


zdroj: teslarati.com, zdroj titulnej fotografie: teslarati.com

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?