Ford vymyslel spôsob ako znížiť stres vodičov.

Vodiči áut sú v dnešnej dobe počas jazdy zahltení mnohými informáciami z obrazoviek v autách. Väčšinu z týchto zobrazovaných informácií ale aktuálne nepotrebujú.

Firma Ford preto prišla s nápadom, ktorý prispeje k redukcii stresu u vodičov. Vymyslela totiž voliteľný minimalistický režim palubného prístrojového panelu, obrazovku nazvanú Calm screen, ktorá počas jazdy ukazuje len tie najpotrebnejšie informácie pre jazdu. Nová 12,3″ obrazovka bude ukazovať iba rýchlosť jazdy a voliteľne v troch riadkoch ostávajúcu vzdialenosť, čas predpokladaného príjazdu do cieľa a stav paliva v nádrži.

Firma Ford vychádza z poznatkov o vodičoch, ktorí sú mnohokrát preťažení informáciami a rôznymi obrazovkami v autách. Tento nový Calm screen by mal znížiť úroveň stresu vodičov a tým znížiť aj výskyt dopravných nehôd.

Obrazovka Calm screen sa bude nachádzať v nových vozidlách Explorer 2020 vyrobených firmou Ford. Do obehu sa tieto autá dostanú už v máji tohto roku.

vozidlo od firmy Ford

vozidlo od firmy Ford

Keďže Calm screen bude slúžiť na redukciu stresu vodičov, rozhodli sa jej výrobcovia prideliť modrú farbu, ktorá je podľa štúdií upokojujúca a utišujúca.

Manažérka firmy Ford Sheryl Connelly o obrazovke Calm screen povedala:

„Nie je žiadnym tajomstvom, že veľa ľudí je pripútaných k svojim zariadeniam – sú každodenne obklopení obrazovkami zo všetkých strán, dokonca aj v noci. Sú preplnení informáciami všetkého druhu a kričia o pomoc. Teraz prišla možnosť záchrany od pripútanosti k digitálnym technológiám, počas jazdy autom. Nový Explorer môže slúžiť ako útočisko pred všetkým tým chaosom a rozptýlením.“

Calm screen

Calm screen

Ford sa pri tvorbe novej obrazovky Calm screen inšpiroval od vozidiel švédskeho Saabu, ktorý sa rozhodol do svojich vozidiel implementovať tlačidlo s názvom Night screen, po stlačení ktorého zhasnú všetky prvky v interiéri okrem tachometra.

Ak sa rozhodnete pre nový Ford Explorer 2020, funkciu Calm screen nájdete v hlavnom menu v položke Výber obrazovky.


Zdroje: engadget.com, cnet.com, vtm.zive.cz

Zdroj fotografií: vtm.zive.cz, pixabay.com, engadget.com, cnet.com

Autor: Patrícia Piešová

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?