Protherm predstavil novú generáciu elektrokotlov

Spoločnosť Protherm Production so sídlom v Skalici uviedla na trh novú generáciu elektrokotlov Ray. Na nedávnom veľtrhu Aquatherm v Nitre získali cenu „Slovenský výrobok roku 2019“ od Slovenskej Spoločnosti pre Techniku Prostredia.

História výroby elektrických kotlov siaha až do vzniku spoločnosti Protherm. Prvý kotol, ktorý tu bol vyrobený, bol práve elektrický. Jeho uvedenie na trh predstavovalo v roku 1993 prelom vo vykurovaní a prinieslo inovatívne riešenia pre domácnosti.

„Sme veľmi hrdí na tento produkt, ktorého výroba pravidelne dlhodobo rastie, pričom minulý rok sme prekročili hranicu 100 000 vyrobených kusov v jednom kalendárnom roku,“ uviedol P. Kuba, riaditeľ spoločnosti. Elektrokotly z výrobného závodu sú exportované do viacerých krajín.

Okrem Slovenska sa predávajú aj v Česku, Rusku, Chorvátsku a Rumunsku.

Nový elektrokotol značky Protherm

Nový elektrokotol značky Protherm

Nový elektrokotol značky Protherm

Trend zatepľovania spôsobil, že budovy nepotrebujú toľko energie na vykurovanie ako kedysi. Kvôli tomu klesli prevádzkové náklady a tento typ vykurovania sa stal cenovo dostupnejším. Druhým zásadným faktom je, že elektrická energia je stále najdostupnejším energetickým zdrojom na Slovensku. Elektrokotle tak predstavujú ľahko dostupnú možnosť pre vykurovanie domácností.

Elektrokotle sú vhodným riešením vykurovania pre nové ulice, poľnohospodárske usadlosti a oblasti, kde nie je dostupná plynofikácia. Taktiež ich môžeme využiť v bytových domoch ako samostatný, nezávislý zdroj vykurovania. Vhodné sú tiež pre chalupy a chaty v horských oblastiach, kde zabezpečujú vyšší štandard vykurovania obytných priestorov.

Nová generácia elektrokotlov Ray, ktorej výroba bola spustená v skalickom závode koncom minulého roka, prináša najmä nové technológie. Technicky je kotol pripravený na pripojenie na internet a dá sa ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie v telefóne či tablete.

 


Zdroje: tlačová správa Protherm

Zdroje obrázkov: tlačová správa Protherm

Autor: Kristína Ježíková

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?