Volkswagen Slovakia zastavuje pred Vianocami výrobu

Automobilka sa bude pripravovať na príchod nových projektov a vykonávať údržbu zariadení:

Linky v bratislavskom závode sa zastavia v sobotu 23. decembra 2017 a v plnom rozsahu sa zamestnanci vrátia do práce 22. januára 2018. V martinskom závode bude výroba spustená 2. januára 2018 a v Nástrojárni v Stupave potrvá odstávka do 8. januára 2018.

Tisícky zamestnancov najväčšej firmy na Slovensku strávia vianočné a novoročné obdobie doma vďaka plánovanej celozávodnej dovolenke. V nasadení zostáva vyše tisícka zamestnancov VW SK a pracovníci viacerých dodávateľských firiem.

Na starosti budú mať technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné realizovať počas nepretržitej výroby. Časovo náročné prestavby súvisia predovšetkým s prípravou na nábehy nových produktov Volkswagen Touareg a Audi Q8, ktoré budú integrované do segmentu VW / Audi. Počas plánovanej odstávky výroby sa pravidelne uskutočňuje tiež komplexná údržba a kontrola zariadení. Produkcia automobilov v plnom rozsahu sa rozbehne opäť 22. januára 2018.


Volkswagen Slovakia na Slovensku

V srdci Európy sa spája kvalita s vášňou pre automobily. Výsledkom toho sú vozidlá, ktoré zvyšujú tep srdca milovníkov áut na celom svete. Spoločnosť Volkswagen Slovakia vznikla v roku 1991 a dnes patrí medzi najvýznamnejšie spoločnosti v krajine. Uplatnenie poskytuje viac ako 12 300 zamestnancom v závodoch v Bratislave, Martine, Košiciach a Stupave.

Závod Bratislava

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediným automobilovým závodom na svete, vyrábajúcim vozidlá piatich značiek pod jednou strechou. Vyrába exkluzívne Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, ŠKODA Citigo, SEAT Mii a karosérie pre Porsche Cayenne. Viac ako 99 % produkcie smeruje na vývoz do 148 krajín sveta.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Volkswagen Slovakia

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?