Mercedes-Benz predstavuje nové kupé Mercedes-Benz GLC: Nová podoba výnimočnosti

Len niekoľko dní po uvedení vozidla GLC SUV predstavuje Mercedes-Benz GLC kupé. Ďalšia generácia úspešného modelu dokonale a šikovne spája športovosť charakteristickú pre vozidlá kupé a funkčnosť vozidiel SUV. 

V novom kupé GLC sa snúbi jedinečný vzhľad, pokroková technika aj veľká miera slobody.

Kupé GLC vlastní inovatívne technológie, inteligentné asistenčné jazdné systémy aj novú paletu motorov. Tiež sa pýši najnovšou generáciou multimediálneho systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience, Používateľského zážitku Mercedes-Benz) s rozličnými možnosťami ovládania.

Asistenčné jazdné systémy boli doplnené a rozšírené okrem iného o funkciu výstrahy pri vystupovaní, funkciu asistenta pri vytváraní uličky pre záchranárov a funkciu rozpoznávania konca dopravných zápch. Do vozidla doplnili aj asistenta manévrovania s prívesom, ktorý vodičovi pomáha počas cúvacích manévrov.

Mercedes-Benz GLC kupé

GLC kupé je dôkazom dokonalého spojenia dizajnových prvkov charakteristických pre vozidlá kupé s prvkami charakteristickými pre vozidlá SUV, a to prostredníctvom klesajúcej línie strechy, ktorá perfektne zapadá do siluety kabíny a charakterovej línie v kombinácii s klesajúcou pochrómovanou lištou na vrchnej časti línie boku, robustnými plecami a obrysovou hranou stúpajúcou k zadnej časti vozidla.

Dynamické tvary a veľkorysá svetlá výška zvýrazňujú výkonové rozpätie GLC kupé, ktoré umožňujú pohyb GLC kupé na rôznych povrchoch – od hladkého asfaltu, až po nespevnený terén.

Interiér vozidla Mercedes-Benz GLC Kupé

Aj interiér vozidla je zariadený veľmi komfortne. Je zaodetý v magmovo sivej farbe. Interiér tvorí prístrojová doska a stredová konzola. V interiéri sa nachádza aj multifunkčný volant, dostupný v dvoch vyhotoveniach. Multifunkčná dotyková plocha na stredovej konzole zvyšuje komfort ovládania vozidla GLC kupé. V čase uvedenia na trh bude kupé GLC vybavené novými motormi a v priebehu roka budú nasledovať ďalšie motorizácie. Všetky dieselové motory spĺňajú emisnú triedu Euro 6d, ktorá vstúpi do platnosti až v roku 2020 (RDE – emisie pri skutočnej jazde, stupeň 2).


Zdroje: media.daimler.sk, tlačová správa

Zdroj fotografií: media.daimler.sk

Autor: Patrícia Piešová

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?