Volkswagen a dieselové motory

Časy, keď hlavnú časť propagačnej kampane predaja automobilov Volkswagenu v USA tvorili dieselové vozidlá, sú už asi dávno preč. Nemecký automobilový koncern síce neskončil s predajom týchto typov automobilov natrvalo, ale tak či onak v blízkej budúcnosti nebudú dominovať americkému trhu.

Ako povedal popredný predstaviteľ automobilky Woebcken, vo Volkswagene sa dieselové automobily neprestanú predávať, ale treba to brať ako fakt, že tak vysoké percento predaja tieto autá už asi nedosiahnu. Vo Volkswagene plánujú dieselové automobily uviesť na trh v rokoch 2017-2019 po regulačnom schválení, rátajú však s tým, že pravdepodobne nedosiahnu takú úroveň predaja ako pred emisným škandálom, kedy tieto autá predstavovali 20 percent z celkového predaja v Spojených štátoch.

Keď sa v septembri 2015 prevalil škandál o emisiách, nemecká automobilka stiahla z predaja najnovší model naftového automobilu. V tom čase sa ešte vo Volkswagene nádejali, že získajú certifikát na predaj nových dieselových modelov v roku 2016, čo sa ale ukázalo ako nepravdepodobné. Navyše spoločnosť ešte nepožiadala o súhlas na opätovný predaj dieselové automobilov, takže je otázne, kedy s ním znova začne.

Jedným z dôvodov, prečo sa Volkswagen vzdal obchodu s dieselovými automobilmi môže byť aj prepad ich predajnosti po emisnom škandále, ale aj prísnejšie regulačné opatrenia. Ako vo svojom stanovisku povedal Woebcken, opatrenia, ktoré mali prísť do platnosti v roku 2019, boli nastavené tak vysoko, že boli nútení prísť s nejakým kompromisom a emisný škandál ich len prinútil o tom uvažovať skôr.

Vo Volkswagene sa teda v najbližšej dobe budú sústrediť na elektroautomobily a terénne vozidlá, ktorých sa Američania nevedia nasýtiť. Taktiež plánujú prísť s novým, stredne veľkým, sedem miestnym terénnym autom, ktoré by predstavovalo kombináciu Tiguana a Golfa Alltrack, teda akýsi Golf s prvkami SUV, ktorý by pripomínal Subaru XV Crosstrek a formulu Outback.

 

Zdroj: digitaltrends.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?