Milióny Volkswagen automobilov dokážu byť otvorené modernou metódou

Ako uviedol tím vývojárov, značnú časť vozidiel Volkswagen, ktoré sa predávajú od roku 1995, a ktorých počet dosiahol už sto miliónov predaných kusov, dokážu hackeri na diaľku otvoriť. Za všetkým stoja digitálne kľúče, ktorých krížením sa dá odomknúť istá skupina áut nemeckej automobilky.

Proces odomknutia bol možný vďaka spätnej analýze diaľkového otvárania dverí v dotknutých modeloch, čo viedlo k použitiu dešifrovacích kľúčov.

Po tomto zistení bolo prioritou zachovať časť citlivých informácii v tajnosti, na čom sa vývojári dohodli s predstaviteľmi Volkswagenu. Citlivé informácie predstavovali hlavne dešifrovacie kľúče.

„Boli sme dosť zaskočení, že milióny kľúčov používajú tú istú šifru, čo je z hľadiska kryptografie hotová pohroma“, povedal vo svojom stanovisku pre britskú BBC Timo Kasper, jeden z popredných predstaviteľov firmy Kasper & Oswald. Ako ďalej vo svojom vyjadrení uviedol, po tom, čo vývojári upozornili Volkswagen na tento problém, zorganizovalo sa pár stretnutí, na ktorých boli ľudia z Volkswagenu poučení o citlivosti daného problému.

Hovorca nemeckej automobilky potvrdil, že skupina súčasných modelov, ako napríklad Golf, Tiguan, Touran a Passat, týmto problémom neboli postihnuté. Ďalej dodal, že naštartovanie auta použitím dešifrovacích kľúčov nie je možné, lebo na to by človek potreboval univerzitné vzdelanie v odbore kryptografia.

Jeho vyjadrenia doplnil servisný poradca nemeckého koncernu Sean Munro, ktorý konštatoval, že po zisteniach vývojárov by snáď bolo možné zamedziť spätnej analýze, aby nedošlo k odhaleniu dôležitých šifier.

Môžete si pozrieť aj video, ktoré jednoducho vysvetľuje princíp kryptografie.

Zdroj:bbc.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?