J. SINAY: Sme špičkou v automobilovom
priemysle, no svet o nás veľmi nevie

Sprievodné podujatia pre laickú i odbornú verejnosť sprevádzajú 23. ročník výstavy Autosalón – Autoshow Nitra, ktorý potrvá na nitrianskom výstavisku do nedele 16. októbra.

Tradičným odborným projektom autosalónu je Fórum subdodávateľov PSA, ktoré zorganizovala Francúzsko-slovenská obchodná komora v spolupráci so Zväzom automobilového priemyslu SR. Návštevníci výstavy môžu v Nitre vidieť absolútnu novinku, ktorú na výstavisko priviezli priamo z autosalónu v Paríži, Citroën C3. Najmladší model značky Citroën sa bude vyrábať na jedinom mieste na svete, v trnavskom závode PSA Peugeot Citroën.

Autosalón – Autoshow Nitra
Podľa prezidenta Zväzu automobilového priemyslu SR Juraja Sinaya je práve nitriansky autosalón miestom, ktoré poskytuje priestor výrobcom automobilov na Slovensku zviditeľniť sa. „Sme špičkou v oblasti automobilizmu, no málokto vo svete o nás vie. Málokto vie, že niektoré typy značiek sa vyrábajú len na Slovensku. Treba hľadať spôsoby, ako sa intenzívnejšie zviditeľniť, aj v rámci autosalónu,“ skonštatoval Sinay. Podľa jeho slov je automobilový priemysel pilierom rozvoja spoločnosti. „V súčasnosti, sčasti aj s digitalizáciou, s priemyslom 4.0, inteligentnými mestami, inteligentnými fabrikami, je to to, čo udáva smer vývoja spoločnosti nielen na Slovensku, ale aj vo svete,“ tvrdí Sinay.

Výstava Autosalón – Autoshow Nitra prezentuje najnovšie modely automobilov a novinky z motoristického sveta. Na výstave sa v 14 pavilónoch a na vonkajších plochách prezentuje celkovo 220 vystavovateľov. Zástupcovia 25 automobilových značiek ponúkajú 30 noviniek.

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť krátku video-pozvánku na aktuálny ročník autosalónu v Nitre:

Zdroj: (TASR), titulná fotografia: plasticportal.sk; fotografia v článku: agrocomplex.sk

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?