Veľtrh Elo Sys sa sťahuje z Trenčína
do Nitry, spojí sa so strojárskym veľtrhom

Medzinárodný elektrotechnický veľtrh Elo Sys sa od budúceho roka presťahuje z trenčianskeho výstaviska Expo Center do areálu nitrianskeho Agrokomplexu. Uskutoční sa spoločne s Medzinárodným strojárskym veľtrhom (MSV). Vyplýva to z memoranda a následnej zmluvy medzi výstaviskom Expo Center Trenčín a štátnym podnikom Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra.

Ako TASR informovala Ivana Ridékyová z oddelenia marketingu spoločnosti Expo Center, spoločné podujatie organizované s odbornou garanciou Slovenského elektrotechnického zväzu a Zväzu strojárskeho priemyslu SR má za cieľ zvýšiť úroveň prezentácie strojárstva a elektrotechniky na Slovensku voči zahraničiu.

Spolupráca dvoch veľtržných správ, ktoré sú inak konkurentmi na slovenskom výstavníckom trhu, v koordinácii s príslušnými profesijnými zväzmi vytvára predpoklad synergie. Zároveň má vytvoriť zaujímavú platformu pre nárast počtu vystavovateľov, ako aj odbornej návštevnosti oboch veľtrhov.

Veľtrh Elo Sys
Projekt má podporu Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR). „MH SR považuje spojenie prezentácie dvoch nosných odvetví priemyselnej výroby na Slovensku, strojárskeho a elektrotechnického priemyslu, do jedného prestížneho podujatia – reprezentatívneho priemyselného veľtrhu – za výborný nápad. Takejto aktivite vyjadrujeme plnú podporu a budeme s organizátormi spolupracovať pri organizovaní spoločného veľtrhu MSV a Elo Sys,“ uviedol štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec.

Súhlasné stanoviská vyjadrili aj profesijné zväzy. Ako uviedol čestný prezident Zväzu strojárskeho priemyslu (ZSR) Milan Cagala, ZSR víta a podporuje myšlienku spojenia veľtrhov, aby sa vytvorilo odborné podujatie s väčším počtom vystavovateľov i návštevníkov. Prvá spoločná prezentácia veľtrhov MSV a Elo Sys sa bude konať v termíne 23.-26. mája 2017 na výstavisku v Nitre.

Veľtrh Elo Sys Trenčín
Zdroj: (TASR); titulná fotografia: udrzbapodniku.cz; fotografie v článku: cvtisr.sk; elosys.sk

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=”horizontal”]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?