Motocykel od APWorks s elektrickým pohonom a rámom z 3D tlačiarne

Iba pred niekoľkými rokmi bolo naozaj prelomové tlačiť plastové hračky. Dnes však 3D tlač výrazne pokročila a stala sa vhodnou metódou napríklad na výrobu oblečenia, elektronických obvodov, umelých kĺbov, atď. – všetko naozaj praktické aplikácie. Európsky výrobca lietadiel Airbus Group nadviazal spoluprácu s APWorks a spolu vytvorili prvý motocykel s elektrickým pohonom a rámom z 3D tlačiarne, tzv. „Light Rider“.

APWorks sa špecializuje na aditívnu technológiu a netradičné materiály a vyrába špeciálne diely pre automotive, kozmický priemysel a robotiku. Light Rider je ich prvý motocykel.

Rám je vytvorený z častíc z hliníkovej zliatiny, tlačenej z hrúbkou vrstvy 60 mikrónov a je optimálne pevnostne dimenzovaný s minimálnou hmotnosťou, ktorého dizajn je možné veľmi efektívne vytvoriť aj za použitia softvéru SolidThinking Inspire.

Rám výzorom pripomína organickú štruktúru, je odolný voči korózii a je pevný ako titán. Hmotnosť celého rámu je len 6 kilogramov pričom dokáže zniesť hmotnosť a záťaž pri bežnej prevádzke ako štandardné motocykly. Celková hmotnosť tohto netradičného motocyklu je 35 kg, čo je v priemere až o 70% menej ako štandardné motocykly.

Light Rider je poháňaný 6 kW elektrickým motorom, ktorý dokáže z 0 na jeho maximálnu rýchlosť 80 km/hod zrýchliť v priebehu niekoľkých sekúnd. Dojazd je 60 km na jedno nabitie.

APWorks zatiaľ neoznámila, či bude spúšťať sériovú výrobu tohto motocyklu. Je však možné vytvoriť pred objednávku na limitovaný počet kusov. Nebude to však lacné, môžete si pripraviť €50,000 bez dane.
Týmto zaujímavým produktom Airbus a APWorks dokázali, že je možné vytvoriť ľahké a odolné produkty za použitia 3D tlače pre čoraz väčšie množstvo aplikácií.

Zdroj: digitaltrends.com; titulný obrázok: techinsider.io

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?