Hyunnam SK preinvestuje v Krásno
parku 16,9 milióna eur a vytvorí 240 miest

Spoločnosť Hyunnam SK, s.r.o., plánuje do roku 2018 preinvestovať v priemyselnom parku Krásno park v Krásne nad Kysucou 16,9 milióna eur a vytvoriť 240 nových pracovných miest. Investícia zahŕňa výstavbu novej výrobnej haly a obstaranie nových technológií, zameraných na výrobu odlievaných komponentov pre automobilový priemysel. TASR o tom informovala Daniela Knapcová zo spoločnosti Hyunnam SK.

„V rámci vývojového trendu v oblasti dodávok automobilových komponentov sme maximálne využili stratégiu teritoriálneho približovania dodávateľských závodov k montážnym závodom, čím účelne znižujeme logistické náklady a zvýšime flexibilitu v regióne finálnych výrobcov ako sú spoločnosti Kia Motors Slovakia a Hyundai Motor Manufacturing Czech,“ povedal prokurista spoločnosti Joo Yeol Lee.

Novovzniknuté pracovné pozície podľa neho využijú voľné kapacity predovšetkým z okresu Čadca. „A to najmä oslovením tých, ktorí dnes za prácou odchádzajú do Českej republiky. Základom je získať kvalifikovaných pracovníkov s príslušným vzdelaním a pracujúcich v priemyselnej výrobe za podobných podmienok, aké sú vytvorené napríklad v Českej republike. A tak udržať pracovnú silu na Slovensku,“ dodal Joo Yeol Lee.

Rozšírenie výrobných kapacít si podľa Knapcovej vyžaduje zásadné rozšírenie domácej dodávateľskej siete a investovanie do aktivít v oblasti výskumu a vývoja. „Spoločnosť Hyunnam SK pôsobí na Slovensku od roku 2014. Výrobou komponentov do automobilov sa počas dvoch rokov stala silnou súčasťou siete dodávateľských závodov pre automobilový priemysel. Výroba spočíva v lisovaní plastových komponentov pre vybavenie karosérie,“ uviedla Knapcová.

Doplnila, že portfólio výrobkov je potrebné prispôsobovať parametrom zákazníckych požiadaviek, čomu zodpovedá charakter novej investície. „Ide o plastové moduly pre sedadlá, interiérovo – exteriérové časti, moduly pre čisto exteriérové vybavenie a moduly lampových častí. Investíciou sa dosiahne nárast objemu produkcie a rozšírenie produktového portfólia. Paralelne sa pristúpi k modernizovaniu výrobného procesu. Najmä vo fáze projekcie a mechanickej, nástrojovej či elektrickej konštrukcii,“ dodala Knapcová.

Hyunnam SK - vo výrobe
Zdroj: (TASR);titulná fotografia: krasnopark.sk; fotografia v článku: kysuckyvecernik.sk

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?