Toyota predstavila svoj nový minibus pre skúmanie Mesiaca

Firma predstavila koncepciu mesačného rovera pre japonskú vesmírnu agentúru, ktorá bude nosiť kozmonautov tisíce kilometrov bez ich skafandrov.

Automobilová spoločnosť Toyota sa spojila s agentúrou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA), aby vyvinuli lunárneho robota, ktorý bude umožňovať kozmonautom cestovať po povrchu Mesiaca bez skafandrov.

 Minibus by mal byť 6 metrov dlhý, 5,2 metra široký a 3,8 metra vysoký. Vo vnútri by astronauti mohli využívať približne 13 metrov kubických – dosť na to, aby dvaja pasažieri mali pohodlie. Šesťkolesový rover, ktorý je v stále v konceptuálnej fáze bude poháňaný  solárnou energiou a technológiou palivových článkov. Vozidlo bude schopné prepravovať dvoch až štyroch pasažierov v tlakovej kabíne a jeho dosah by sa mal pohybovať v rozmedzí 10 000km.

Prezident vesmírnej agentúry Hiroshi Yamakawa hovorí:

„Ak sa Toyota pripojí k výzve medzinárodného prieskumu vesmíru, výrazne posilní našu dôveru. Hnacie vozy s tlakovou kabínou sú prvkom, ktorý bude zohrávať dôležitú úlohu pri plnohodnotnom prieskume a využívaní povrchu Mesiaca.“

Jaxa a Toyota dúfajú, že vozidlo uvedú do prevádzky do roku 2029

JAXA sa zameriava na spustenie systému v roku 2029.

 


Zdroje: thesun.co.uk, theguardian.com, dailymail.co.uk

Zdroj fotografií: thesun.co.uk, theguardian.com

Autor: Kristína Ježíková

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?