Rekonštruovaná výrobná hala je pripravená
ku slávnostnému zahájeniu výroby nákladných plášťov

• Slávnostné otvorenie nových výrobných priestorov má svoj termín 11. októbra 2016
• Celková vložená investícia do rekonštrukcie a inštalácie nového technologického zariadenia si vyžiadala 165 miliónov €.
• Okrem trojnásobného nárastu výrobných kapacít v priebehu posledných rokov sa celkovo pre novú CVT2 výrobu prijalo už 135 zamestnancov.
• Slávnostného otváracieho ceremoniálu sa budú zúčastňovať aj zástupcovia najvyššieho vedenia koncernu Continental z Business Unit CVT. Pozvaní sú lokálni aj odborní novinári, na ktorých otázky budú odpovedať hostia z Continentalu i z vedenia spoločnosti Continental Barum.

Otrokovice, Česká republika, 27.9.2016 – Výrobca pneumatík Continental Barum, ktorý sídli v Otrokoviciach, otvorí v utorok 11.10 svoju novú zrekonštruovanú halu na výrobu nákladných plášťov. Projekt bol doposiaľ najväčšou investičnou akciou koncernu Continental v otrokovickej pobočke. Celková výška investície bola viac ako 165 miliónov eur.

Spoločnosť teraz postupne zvyšuje produkcie plášťov nákladného segmentu. Od začiatku roka firma prijala 75 nových zamestnancov, v celkovom počte je to už takmer 135 zamestnancov a ich počet je už pre túto výrobnú halu konečný.

Rekonštrukcia výrobnej haly začala na konci roka 2013. Objekt predtým využívala spoločnosť Mitas – výrobca traktorových plášťov. Rekonštrukcia a prístavba novej haly CVT2 bola dokončená už minulý rok, postupne sa vybavovala a začala sa aj skúšobná prevádzka.
Continental Barum minulý rok vyrobil okrem 21,1 milióna kusov osobných plášťov, 919 000 kusov nákladných plášťov a 119 000 plášťov industriálnych. Vo výrobe nákladných plášťov bude tento rok prekonaný 1 milión vyrobených kusov. V porovnaní s rokom 2005 výroba vzrástla takmer trojnásobne.

Continental česká republikaZa tým stoja projekty pre výrobu 17,5“ plášťov a predovšetkým rozjazd výroby v rekonštruovanej hale, kde sa prvé kusy začali vyrábať od apríla 2005. Konateľ spoločnosti Libor Láznička spomína:

„Prvý kus bol vylisovaný už v roku 2014 pri skúške lisov, ale prvý sériovo vyrábaný plášť sme vyrobili v apríli 2015. V tej dobe bola zahájená výroba na jednom konfekčnom stroji v 6 vulkanizačných lisoch. Do konca roka 2015 sa postupne spúšťala výroba na ďalších konfekčných strojoch a lisoch.”

Dnešný sortiment 22,5“ plášťov bude tvoriť okolo 40% celkového objemu výroby. Ján Smolka riaditeľ Výroby CTV k tomu dodáva: „V budúcnosti sa potom tento sortiment stane dominantným v štruktúre nákladných plášťov.“

Teraz sú v nových výrobných halách už nainštalované a spustené všetky stroje. Konfekcia a lisovňa vyrába nonstop v 4 zmenách. Momentálne je pre rok 2016 plánované v novej výrobnej hale využitie kapacít až na 70%. Kapacita výroby plášťov z kategórie CVT by tam mala narásť až na takmer 1,6 milióna plášťov za rok.

Vedenie spoločnosti je potešené nárastom výrobných kapacít: „Postupne chceme čo najviac využívať výrobných technológií v novej hale. Všetko samozrejme záleží na požiadavkách z trhov a na našich zákazníkoch,“ uviedol Libor Láznička, konateľ spoločnosti.

Októbrové otvorenie týchto nových výrobných priestorov sa bude konať za účasti mnohých hostí z rady obchodných partnerov, dodávateľov, zástupcov regionálnych štatutárnych orgánov a lokálnych aj odborných novinárov. Slávnostného otvorenia sa zúčastnia aj zástupcovia najvyššieho vedenia koncernu Continental – Andreas Esser (Executive Vice President), Constantin Batch (Vice President Region Truck Tires EMEA), Thierry Wipff (Head of Manufacturing CVT) a mnoho ďalších.

Hostia prednesú slávnostný prípitok a naznačia strategický vývoj výroby nákladných, autobusových a špeciálnych plášťov a nasledujúcich rokoch v Otrokoviciach. Všetci delegáti slávnostného aktu budú prítomným novinárom k dispozícii odpovedať na ich otázky ešte pred samotným prestrihnutím pásky. Pre hostí je pripravený krátky kultúrny program a občerstvenie. Súčasťou slávnostného programu bude prehliadka nových výrobných a hlavných technologických celkov.

continental_logo_tagline_yellow_srgb_png-dataSpoločnosť Continental vyvíja inteligentné technológie pre mobilitu ľudí a tovaru. Ako spoľahlivý partner ponúka tento medzinárodný dodávateľ automobilového priemyslu, výrobca pneumatík a priemyslový partner udržateľné, bezpečné, pohodlné, individuálne a cenovo dostupné riešenia.

V roku 2015 dosiahol tento koncern so svojimi piatimi divíziami Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tires a ContiTech obratu obrat približne 39,2 miliardy eur a v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 215 000 ľudí v 55 krajinách sveta. 

Slovenskú republiku zastupujú výrobné závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Continental AG je v Českej republike zastúpený výrobnými a predajnými jednotkami v Adršpachu, Brandýsom nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokoviciach, Ostrave a Trutnove. Celkovo v Česku a na Slovensku koncern Continental AG zamestnáva 19 000 ľudí.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na Facebooku.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Continental zverejnená a preložená portálom PREPRIEMYSEL so súhlasom spoločnosti Continental.

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=”horizontal”]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?