Johnson Controls odčlení
výrobu autosedadiel do firmy Adient

Spoločnosť Johnson Controls plánuje od 31. októbra 2016 odčleniť výrobu automobilových sedadiel a interiérových komponentov pre automobilový priemysel do samostatnej firmy Adient.

Nová spoločnosť sa s viac ako 4000 zamestnancami a ôsmimi prevádzkami na Slovensku stane jedným z kľúčových zamestnávateľov v slovenskom automobilovom priemysle. Informovala Johnson Controls.

Slovensko zohráva v aktivitách novej spoločnosti kľúčovú úlohu. V Bratislave sa nachádza jediné firemné biznis centrum spoločnosti Adient na svete. Približne 900 zamestnancov bratislavského biznis centra zabezpečuje celosvetovú podporu firemných procesov spoločnosti v oblasti financií, informačných technológií, nákupu, odbytu, riadenia ľudských zdrojov a programového manažmentu.

Technologické centrum v Trenčíne je jedno zo 14 globálnych technologických centier spoločnosti Adient. Viac ako 400 zamestnancov trenčianskeho centra sa podieľa na vývoji a testovaní kompletných sedadlových systémov a výrobkov pre rôzne modely automobilov, ako aj komponentov pre automobilové sedadlá.

Okrem spomínaných dvoch centier, Adient prevádzkuje na Slovensku ďalšie výrobné závody, a to v Žiline (výroba kompletných sedadlových systémov a textílií pre automobilové sedadlá), v Lozorne (výroba kompletných sedadlových systémov), v Martine (výroba automobilových poťahov) a v Lučenci (výroba penových komponentov pre sedadlá a kovových komponentov pre opierky hlavy).

Johnson Controls logoAko samostatná spoločnosť plánuje Adient zvýšiť investície do inovatívnych produktov a technológií. Pri vývoji automobilových sedadiel sa spoločnosť zameriava na najnovšie trendy v oblasti autonómne jazdiacich automobilov, elektromobilov, úsporných a odľahčených sedadlových komponentov a v individualizácii produktov. Adient zároveň očakáva nové obchodné príležitosti na príbuzných trhoch mimo oblasti tradičného automobilového priemyslu, ako sú sedadlá pre úžitkové a nákladné vozidlá, osobnú vlakovú a leteckú dopravu.

Adient pôsobí v oblasti automobilových sedadiel, ktorý vo svojich 230 výrobných/montážnych závodoch v 32 krajinách sveta zamestnáva 75.000 zamestnancov. Produkuje a dodáva sedadlové systémy pre všetky triedy vozidiel a pre všetkých veľkých výrobcov originálnych náhradných dielcov (OEM).

Johnson Controls je globálnym lídrom v rôznorodých technológiách a priemyselných odvetviach, ktorý spolupracuje so širokou paletou zákazníkov vo viac než 150 krajinách sveta.

Zdroj: TASR, fotografie: 4-traders.com, unex.com

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

[printfriendly]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?