Tím Daimleru na skúmanie nehôd zvyšuje bezpečnosť transportérov

Vyšetrovanie nehôd s cieľom zlepšenia vlastností transportérov

Divízia Mercedes-Benz Vans vlastným vyšetrovaním nehôd zvyšuje bezpečnosť transportérov s hviezdou. To je výsledok predbežnej bilancie po jedenapolročnej činnosti tímu špecialistov.

Tím pracovníkov na vyšetrovanie nehôd transportérov bol zostavený v lete 2015 a svoje hlavné sídlo má v závode Untertürkheim spoločnosti Daimler AG. Inžinieri odtiaľto skúmajú vybrané nehody, ktorých sa zúčastnili transportéry značky Mercedes-Benz. Výsledky sa premietajú priamo do vývoja automobilov a transportéry značky Mercedes-Benz sú tak ešte bezpečnejšie.

Pre špecialistov má analýza reálnych prípadov mimoriadny význam, pretože pri nich sa vyskytuje ďaleko viac konštelácií, ako sú parametre bezpečnostných skúšok predpísané pre výskum a registráciu vozidiel. Vyšetrovatelia nehôd rozpoznajú napríklad, či sa airbagy iniciovali predpísaným spôsobom. Z vyšetrovania vyplývajú aj dôležité informácie, ktoré komponenty automobilu možno navrhnúť tak, aby boli ešte bezpečnejšie.

„Výskumy zamerané na transportéry existujú už od 70. rokov 20. storočia. Avšak rôzne oblasti boli doposiaľ priraďované iným divíziam. Teraz je to všetko pod jednou strechou,“ vysvetľuje Vera Hertlerová, ktorá sa podieľala na vybudovaní skupiny vyšetrovania nehôd transportérov ako vývojová inžinierka.

Divízia Mercedes-Benz Vans: priekopník bezpečnostnej techniky transportérov

Automobilová bezpečnosť má pre divíziu Mercedes-Benz Vans najväčší význam. Veľká časť aktuálnych bezpečnostných a asistenčných systémov na trhu transportérov oslávila svoju svetovú premiéru práve vo vozidlách značky Mercedes-Benz. A v neposlednom rade aj ASISTENT PREVENCIE KOLÍZIÍ, asistent sledovania mŕtveho uhla a asistent diaľkového svetla, preventívna ochrana cestujúcich PRE-SAFE, asistent sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST a systém ADAPTIVE ESP so stabilizáciou prívesu (Trailer Stability Assist) vytvorili nové štandardy.

Či Sprinter, Vito alebo Citan, či skriňové vozidlo alebo Mixto, šasi alebo kombi – všetky verzie poskytujú rozsiahlu sériovú bezpečnostnú výbavou a príkladne vysokú úroveň základnej bezpečnosti. Okrem toho môže každý zákazník zvýšiť bezpečnostnú úroveň svojho transportéra množstvom bezpečnostnej a asistenčnej techniky podľa špecifického nasadenia vozidla.

V nasadení medzinárodne

Dôležitou súčasťou hľadania stôp sú pre vývojovú inžinierku Hertlerovú a jej tím rozhovory s cestujúcimi. „Pritom bezprostredne zažívame dôležitosť práce, ktorú tu robíme. Veľmi často hovoríme s ľuďmi, ktorí vďaka bezpečnostnej technike zvládli ťažké nehody a na základe tejto skúsenosti si objednali ďalší transportér značky Mercedes-Benz,“ uvádza Hertlerová.

Keďže k rutine vyšetrovania patrí aj presné zmeranie nehodového vozidla a miesta nehody, skupina na vyšetrovanie nehôd transportérov má ako zásahové vozidlo k dispozícii Mercedes-Benz Vito Mixto, ktoré ponúka veľa miesta na potrebné zariadenie. V ložnom priestore, ktorý je od radov sedadiel oddelený deliacou stenou, sa nachádza od meracieho kolieska cez bezpečnostnú vestu a fotoaparát až po merač spádu všetko, čo je potrebné na analýzu nehody.

Ak je v špeciálnych prípadoch potrebný letecký transport, regálové komponenty možno zobrať so sebou ako hotovo zabalené nástrojové kufríky a podať ich naukladané na seba ako batožinu. V zmysle stratégie Mercedes-Benz Vans goes global sa plánuje, že analýzy vyšetrovateľov nehôd budú v budúcnosti rozšírené na varianty a konštrukčné vzory vozidiel iných trhov – napríklad na vozidlá s pravostranným riadením alebo modely severoamerického trhu.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?