Nové modely Mercedes-AMG C 63 poskytnú viac individuality

Nové špičkové modely radu Mercedes-AMG C 63 značky zameranej na výkon a šport s osvedčeným motorom 4,0-litra V8 biturbo AMG v dvoch výkonových stupňoch prinášajú viac individuality, ponúkajú ešte vyššiu dynamiku a modernejší interiér s rozšírenými možnosťami prispôsobenia na želanie.

S variantmi karosérie: limuzína, kombi, kupé alebo kabriolet prichádza základný Mercedes-AMG C 63 (350 kW/476 k; 650 Nm), ktorý zrýchli v závislosti od druhu karosérie z nuly na 100 km/h už od 4,0 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť (elektronicky obmedzenú) 250 km/h. Obdobne štyri varianty karosérie má na výber i najvýkonnejší Mercedes-AMG C 63 S (375 kW/ 510 k; 700 Nm); zrýchlenie z pokoja na 100 km/h od 3,9 sekundy, maximálna rýchlosť (tiež elektronicky obmedzená) až do 290 km/h.

Agilnejšie odozvy radenia pre základný Mercedes-AMG C 63 aj najvýkonnejší S zabezpečuje nová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT 9G s mokrou rozjazdovou spojkou a skrátenými časmi preradenia. Viac potešenia z jazdy garantujú aj novo definované jazdné programy, s ktorými možno ďalej diferencovať jazdné vlastnosti vozidla. Ešte emocionálnejší vizuálny vzhľad dáva novinke okrem iného obloženie chladiča s vertikálnymi lamelami (špecifické pre AMG), pričom napríklad v interiéri profituje z plne digitálneho kokpitu (na želanie) s osobitnými ukazovateľmi AMG a z novej generácie volantov AMG.

„Trieda C AMG je náš najviac predávaný konštrukčný rad uplynulých rokov a tvorí rozhodujúci základ úspechu našej spoločnosti. Ponuku Triedy C sme preto rozširovali stále viac: naši zákazníci si medzičasom môžu vybrať z dvanástich modelov rodiny Triedy C. V rámci aktuálnej modernizácie modelov sme ešte zvýšili hodnotu všetkých variantov konštrukčných radov,“ informuje Tobias Moers, predseda obchodného vedenia spoločnosti Mercedes-AMG a upresňuje: „Týka sa to modelov 43, ale prirodzene najmä AMG C 63. Dynamika jazdy privedená do dokonalosti a expresívny dizajn zdôrazňujú dynamicky atletický charakter ikony s náhonom na zadné kolesá.“

Základom pôsobivej dynamiky jazdy sú okrem iného prepracovaný a nanovo nastavený oceľový podvozok AMG RIDE CONTROL s adaptívne nastaviteľným tlmením, teraz už pre všetky varianty C 63 sériovo, elektronicky riadený zverný diferenciál zadnej nápravy a dynamické ložiská zavesenia motora, ktoré sú na všetkých modeloch C 63 S súčasťou sériovej výbavy.

V závislosti od motorizácie majú novinky z dielne Mercedes-AMG na výber až šesť jazdných programov: Klzká vozovka, Komfort, Šport, Šport+, PRETEK a Individuálny. Ponuku rozširuje AMG DYNAMICS (funkcie agilnosti Basic, Advanced, Pro a Master), ďalej diferencujúci a prispôsobujúci jazdné vlastnosti odlišným nárokom a jazdným podmienkam. Rozpätie programu pritom siaha od extrémnej orientácie na bezpečnosť až po vysokú dynamiku. Rozšírená výbava poskytuje aj možnosti špeciálnej podpory jazdy na pretekárskych okruhoch AMG TRACK PACE.


Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz 

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?