Deti a mládež žilinského kraja si budú môcť zašportovať aj vďaka Nadácii Kia Motors Slovakia

  • Zamestnanci spoločnosti Kia Motors Slovakia (KMS) odporučili v zamestnaneckom grantovom programe Šport v regióne 2018 projekty určené na rozvoj zdravého životného štýlu,  zlepšovanie prístupu detí a mládeže k športovým aktivitám, podporu domácich športových pretekov a turnajov, ako aj podporu mladých športových talentov.
  • Vylosovaných bolo 104 projektov, ktoré budú podporené v celkovej výške takmer

200 000 eur.

 

Vďaka Nadácii Kia Motors Slovakia sa bude v žilinskom kraji viac športovať. V zamestnaneckom grantovom programe Šport v regióne 2018 bude podporených 104 projektov v celkovej sume 199 939,67 eur. Vďaka podpore nadácie sa budú realizovať turnaje, tréningy na školách, letné športové kempy a zlepší sa vybavenosť klubov. Najväčšie zastúpenie má futbal, no medzi podporenými aktivitami sú zahrnuté takmer všetky druhy športov od fitnessu, cez stolný tenis, hasičský šport, beh, tenis, tanec, cyklistiku, bojové umenia, plávanie, šach či krasokorčuľovanie.

Deti a mládež budú mať možnosť športovať nie len vo veľkých mestách ako sú Žilina, Martin či Liptovský Mikuláš, ale napríklad aj v obci Záborie v okrese Martin, ktorá má 165 obyvateľov.

Do tohto ročníku programu bolo predložených až 220 projektov, ktoré predkladali organizácie, školy či obce v spolupráci so zamestnancami KMS. Angažovanosť zamestnancov bola jednou zo základných podmienok programu. Grantový program dáva príležitosť zamestnancom podporiť aktivity a organizácie, v ktorých sa sami realizujú, ku ktorým majú blízko, alebo ktoré jednoducho odporúčajú podporiť, pretože majú podľa nich zmysel.

Deti a mládež žilinského kraja si budú môcť zašportovať aj vďaka Nadácii Kia Motors Slovakia„Pre veľký počet predložených projektov sme sa rozhodli, že podporíme projekty, ktoré v posledných dvoch rokoch ešte nezískali financie z nadácie, aby sme tak podporili nové organizácie a aktivity. Tieto projekty museli samozrejme splniť základné kritériá, ako sú realizácia a pôsobnosť v žilinskom kraji, oprávnenosť položiek v rozpočte, časový harmonogram, cieľová skupina detí a mládeže do 18 rokov. Dôležité bolo aj zameranie projektu, aby bolo v súlade s cieľmi grantovej výzvy“ povedal Dušan Dvořák, správca Nadácie Kia Motors Slovakia.

Všetky projekty, ktoré splnili kritériá, boli zaradené do losovania, ktoré prebehlo v piatok 27. apríla 2018 za prítomnosti svedkov. Správca nadácie a dvaja zamestnanci KMS vylosovali spomínaných 104 projektov, ktoré budú podporené v priebehu roka 2018.

V najvyššom počte sú medzi podporenými organizáciami zastúpené občianske združenia, športové kluby, obce či základné školy. Financie získajú na nákup športového vybavenia, materiálu, výstroja a pomôcok, zabezpečenie športových turnajov či pretekov.

V rámci projektu „Futbal nás baví!“ chce Mesto Liptovský Mikuláš umožniť skupine detí vo veku od 12 do 15 rokov zo sociálne znevýhodneného prostredia rómskej osady Hlboké zmysluplne tráviť svoj voľný čas a naplno sa venovať tomu, čo ich spája a baví – futbalu. „Pri stretávaní sa s deťmi je nemožné nevšimnúť si ich nadšenie pre futbal. Máme zato, že futbal je tá správna cesta ako tieto deti viesť k zmysluplnému tráveniu voľného času. Nadšenie pre futbal je dôležité, ale vzhľadom k tomu, že tieto deti pochádzajú zo sociálne slabých rodín a sociálne znevýhodneného prostredia rómskej osady Hlboké, tak nemajú také možnosti ako deti majority. Tieto deti častokrát nemajú ani len vhodnú obuv na športové aktivity, nie to ešte finančné prostriedky na športové pomôcky alebo zaplatenie futbalového krúžku“ píše v projekte komunitná pracovníčka Jana Sontelecan. Financie použijú na nákup dresov, tenisiek pre deti, ale aj na pomôcky ako sú lopty, bránky, či medaile pri súťažiach.

Deti a mládež žilinského kraja si budú môcť zašportovať aj vďaka Nadácii Kia Motors SlovakiaZo športov čoraz viac na popularite naberá aj florbal, ktorý je medzi podporenými projektmi tiež dobre zastúpený. Najmä školy ho ponúkajú deťom ako novú zaujímavú alternatívu pohybu a keďže im chýba florbalové vybavenie, zapojili sa do grantového programu.

„Florbal sa u detí teší čoraz väčšej obľube. V obľúbenosti už dobieha, ak už nepredbehol, ostatné tradičné halové športy. Florbal má v sebe veľký potenciál a my ho chceme maximálne využiť, posunúť vpred. Naši žiaci majú chuť hrať, tešia sa na tréningy, športujú od srdca a s vášňou. Tu je dôležitosť podporiť tento záujem“ hovorí Ivana Ivanková, zástupkyňa riaditeľky Základnej školy Belá-Dulice, ktorá na škole učí telesnú a športovú výchovu.

Zaujímavosťou je športový rybolov, ktorý sa zrealizuje v rámci projektu Detské rybárske preteky Párnický plaváčik. „Ak chcete vidieť, akí šikovní rybári vyrastajú na Orave a ako im to pri vode svedčí, príďte a presvedčte sa na vlastné oči“, píšu zástupcovia občianskeho združenia Párnický rybár. Ide o jediné preteky tohto druhu na severe Slovenska počas letných prázdnin.


Tlačová správa spoločnosti Kia Motors Slovakia 

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?