Vaše auto si zaslúži dokonalú garáž

Garáž je pre automobilových nadšencov druhým domovom, slúži nielen na parkovanie automobilu v zlom počasí, ale aj ako miesto na uloženie všetkých druhov náradia a iných dôležitých vecí. Často sa preto stáva „skladiskom nepotrebných“ vecí, vďaka ktorým môže prísť váš „štvorkolesový tátoš“ o prístrešie.

Aby ste tomu predišli a mali v garáži o všetkom prehľad, venujte pozornosť dôležitým detailom, ktoré vám pomôžu urobiť v tomto životne dôležitom priestore poriadok!

Základ každej dobrej garáže

Ak chcete, aby vám a autu slúžila garáž naozaj plnohodnotne, dobrým preventívnym opatrením bude jej správny výber. Mala by byť čo najbližšie k domu alebo bytu, určite oceníte funkčné elektrické siete, regály na pneumatiky, kvalitnú a vysoko odolnú podlahu a dobré bezpečnostné dvere – bránu.

Aj keď ide o miesto, v ktorom nemá estetika moc veľkú úlohu, optimálny náter stien sa určite hodí. Najlepšie je použiť nehorľavé materiály, pretože sa tu nachádza auto s plnou nádržou benzínu, paliva a oleja v plechovkách a sudoch, čo sú všetko veci, ktoré môže ohroziť aj malá iskra.

Policový systém do garáže optimalizuje priestor a jej využitie

Ako sme už spomínali, počas prevádzky sa z garáže často stáva skládka vecí, kolies, stavebných a iných materiálov. Aby ste v nej pri hľadaní konkrétnej veci potom nestratili veľa času, musíte tento priestor správne optimalizovať. Znamená to zvoliť si na tieto účely správny policový systém do garáže.

Všetko bude mať svoje miesto

Správna organizácia priestoru v garáži vám pomôže ušetriť čas pri hľadaní konkrétneho predmetu alebo súčiastky a pomáha udržiavať zariadenie a náradie v poriadku.

Pohodlné a priestranné skladovacie systémy pomáhajú umiestniť náradie, automobilové diely, spotrebný materiál a ďalšie dôležité drobnosti, ktoré zaplňujú priestor v už tak malej miestnosti.

Môžete si ho vyrobiť sami, no jednoduchšie, rýchlejšie a kvalitnejšie riešenie je si nábytok do garáže kúpiť u spoľahlivého predajcu. Výhodná ponuka, ktorou docielite:

  • úsporu miesta;
  • odstránenie neporiadku;
  • ľahké skladovanie náradia a iných vecí;
  • dobre udržiavaný vzhľad.

Dôležité je, aby boli tieto systémy z pevných materiálov, s dobrou povrchovou úpravou a dali sa ľahko zmontovať. Len potom bude ich využitie a manipulácia s nimi naozaj jednoduchá, o čo ide v tomto priestore asi najviac.

Dôležité je rozumne využiť každý jeden centimeter

Kovové skrine na náradie sa postarajú o potrebné veci, no často sa stáva, že garáž je pomerne malá a podlahové stojany a skrinky na všetko jednoducho nestačia. Okrem toho, mnohé veci sú objemné a ťažko sa uskladňujú do priestorovo obmedzených plôch. Preto je dobré mať v miestnosti aj závesné systémy.

Nemala by chýbať signalizácia alebo alarm

Áno, alarm je potrebný nielen pre vaše auto, ale aj vašu garáž. Neočakávaná a nechcená návšteva bude prekvapená rýchlou reakciou, vďaka čomu bude vozidlo neustále v bezpečí. Najlepšou možnosťou sú senzory, ktoré budú reagovať na otvorenie brány alebo iný kontakt. Oplatia sa tiež imobilizéry.

Vyberte dobré LED osvetlenie

O pohodlné fungovanie v garáži sa postará aj dobré svetlo. Bodové svetlá a oddelenie podľa zón – to všetko vám tu umožňuje rýchlo a ľahko nájsť všetky dôležité veci. Ich inštalácia nie je ťažká, ale napriek tomu ju odporúčame zveriť do rúk odborníkom.

Nezabudnite na dodatočné vybavenie

V prvom rade ide o protipožiarne zariadenia. Vaša garáž by mala mať hasiaci prístroj, lopatu a sekeru. Odporúčame tiež nainštalovať malé umývadlo s odtokom do kanalizácie. Takéto vybavenie potom oceníte v každej jednej situácií, ktorá si nebude na svoje riešenie vyžadovať žiadny veľký čas a námahu.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?