Svetlami budúcnosti DIGITAL LIGHT začína Mercedes-Maybach

Pre vybraných flotilových zákazníkov značky Mercedes-Maybach by sa už čoskoro mala začať budúcnosť osvetlenia vozidla: revolučná technológia svetlometov DIGITAL LIGHT s takmer neoslepujúcim diaľkovým svetlom s vysokým rozlíšením viac ako dva milióny pixlov sa dostane do malosériovej výroby Triedy S od značky Mercedes-Maybach. Svoju svetovú premiéru osvetlenie DIGITAL LIGHT oslávilo v aktualizovanom špičkovom modeli značky Mercedes-Maybach na ženevskom autosalóne. Vybraní flotiloví zákazníci získajú prvé vozidlá s touto výbavou predbežne ešte v prvom polroku 2018.

„Vďaka rozlíšeniu viac ako jeden milión pixlov v rámci jedného svetlometu vytvára osvetlenie DIGITAL LIGHT nielen ideálne svetelné pomery v každej jazdnej situácii, dokáže aj rozšíriť vizuálnu podporu našich asistenčných jazdných systémov,“ tvrdí Ola Källenius, člen predstavenstva Daimler AG, zodpovedný za koncernový výskum a vývoj divízi Mercedes-Benz Cars.

Revolučná technológia svetlometov DIGITAL LIGHT s vynikajúcim výkonom umožňuje pokrokovú jazdnú asistenciu a komunikáciu s vodičom a dokáže v každej jazdnej situácii vytvoriť ideálne svetelné pomery. DIGITAL LIGHT ponúka ešte vyššiu presnosť ako svetlomety MULTIBEAM LED a znižuje tak riziko oslepenia ostatných účastníkov cestnej premávky na minimum. DIGITAL LIGHT sa dodáva ako integrálna súčasť komplexnej stratégie Inteligentné jazdenie a významne prispieva k zvýšeniu bezpečnosti v cestnej premávke.

V novom svetlomete pracujú čipy s viac ako miliónom mikrozrkadiel, čiže celkovo viac ako dva milióny v jednom vozidle. Systémy kamier a snímačov vo vozidle rozpoznávajú iných účastníkov cestnej premávky, výkonné počítače v priebehu milisekúnd vyhodnotia ich údaje, ako aj digitálne navigačné mapy a vyšlú svetlometom príkazy na optimálne prispôsobenie rozptylu svetla vo všetkých situáciách.

Svetlomety s vysokým rozlíšením a inovatívnymi funkciami
Vďaka inovatívnej technológii DIGITAL LIGHT riadenej softvérom možno okrem iného na vozovku premietať symboly vo vysokom rozlíšení. Neposkytuje to len upozornenia vodičovi bezprostredne v jeho zornom poli, ale mu to aj v ďalšom kroku umožňuje komunikovať s okolím.

Prehľad funkcií DIGITAL LIGHT:
Vodiace čiary
Pri prejazde staveniskom sa na samotnú vozovku premietajú dve svetelné stopy, ktoré zodpovedajú celkovej šírke vozidla. Tieto vodiace čiary pomáhajú vodičovi pri orientácii.

DIGITAL LIGHT umožňuje asistenciu pri jazde po chodníku. Symboly je možné premietať na ceste v kvalite HD. Po spustení indikátorov sa ako varovanie premieta symbol slepého bodu. Aktivuje sa pri rýchlostiach nad 30 km / h.

Rozšírené vyznačenie chodcov
Ak sa v blízkosti vozovky v nebezpečnej oblasti rozpozná chodec, zobrazí sa na vozovke šípka, ktorá ukazuje jeho smerom. Na vozovke sa šípka zobrazí aj dodatočne k značeniu, ktoré iniciuje adaptívny asistent diaľkového svetla.

Značenie odstupu
Táto funkcia vodičovi pomáha pri nastavovaní regulácie odstupu v závislosti od situácie. Ak vodič aktivuje tempomat s reguláciou odstupu DISTRONIC PLUS alebo zmení regulovaný odstup, ako podpora sa na vozovke zobrazí príslušné značenie odstupu.

Okrem toho vozidlo s pomocou technológie DIGITAL LIGHT dokáže vodiča varovať pred určitými druhmi nebezpečenstva a poskyntúť mu na vozovke príslušné upozornenia. Ak vozidlo napríklad opustí svoj jazdný pruh a hrozí nebezpečenstvo, že prejde do premávky v protismere, na vozovku sa premietne symbol pre udržiavanie sa v jazdnom pruhu.

Svetlami budúcnosti DIGITAL LIGHT začína Mercedes-Maybach

DIGITAL LIGHT umožňuje asistenciu pri jazde po chodníku. Symboly je možné premietať na ceste v kvalite HD. Keď je riadenie vzdialenosti aktivované alebo je zmenená vzdialenosť, zobrazí sa výstražný symbol vzdialenosti s nastavenou vzdialenosťou. Aktivuje sa pri rýchlostiach nad 20 km / h.

Pri spustení malosériovej výroby sú k dispozícii nasledujúce výstražné symboly:
• výstražný symbol pre klzkú vozovku,

• výstražný symbol pre staveniská,
• výstražný symbol pre riziko nabehnutia,
• výstražný symbol pre udržiavanie sa v jazdnom pruhu,
• výstražný symbol pre mŕtvy uhol,
• výstražný symbol pre rýchlosť.


Tlačová správa pre redakciu PrePriemysel.sk od spoločnosti Mercedes-Maybach

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?