Zabrzdite!
Máme doplnky pre lepší výkon a chod vášho automobilu

Dobré a drahé auto dnes nikoho neprekvapí. Ako sa hovorí, na dobré sa zvyká veľmi rýchlo. Ale aj najsilnejší a zdanlivo dokonalý automobil môže kedykoľvek vypovedať v dôsledku najmenšieho zlyhania jedného z detailov jeho mechanizmu, napríklad pri opotrebovaní dôležitého doplnku ako sú brzdy.

Prečo sú takéto súčiastky potrebné a v čom vám pomôžu si povieme v našom článku.

Brzdový kotúč, rovnako ako doštičky s posuvnými strmeňmi, sú dôležitou súčasťou brzdového systému stroja. Keď stlačíte brzdový pedál,  kotúč sa dotkne trecej plochy, vytvára sa trenie, kolesá sa otáčajú pomalšie, vozidlo sa spomaľuje alebo úplne zastaví. Za všetkým je disk, ktorý sa ale časom opotrebuje, takže ho musíte včas vymeniť.

Pri výmene ale dajte pozor na predajcu a výrobcu, pretože lacné tipy sa moc nevyplatia. V ponuke sú náhradné diely rôznych cien a kvality. Vyberajte len tie najlepšie brzdové kotúče od dodávateľov, ktorým dôverujete nielen vy, ale aj stovky iných spokojných zákazníkov.

Ako zistiť, či je náhradný diel poškodený?

Pred tým, než začnete pociťovať prvé náznaky možnej poruchy týchto súčiastok, musíte pochopiť hlavné príznaky poškodenia. Ak sa brzdový pedál časom poškodil, vozidlo sa zatlačí nabok, pociťujete vibrácie alebo sa pri brzdení ozve „vŕzganie“.

Čo sa týka viditeľného poškodenia, jedná sa o praskliny, škrabance a triesky, vyčnievajúci okraj pozdĺž vonkajšej hrany. Môžete si tiež všimnúť, že povrch sa zvlnil alebo sa samotný disk zdeformoval.

K častým poruchám a rýchlemu opotrebovaniu tohto systému vedú:

  • predčasná diagnostika a nedostatočná údržba;
  • nízka kvalita opravy;
  • agresívny štýl jazdy, od ktorej závisí opotrebenie náhradného dielu;
  • nákup od neoficiálnych predajcov.

Najlepšie riešenie pre dobré brzdenie

Britská značka kvalitných EBC bŕzd je známa v mnohých krajinách. Sú považované za jedny z najpopulárnejších typov diskov pre športové vozidlá a milovníkov extrémnej jazdy. Spoločnosť dodáva výrobky pre moderné automobily rôznych tried. Produkty pod touto značkou sú navrhnuté tak, aby sa každý vodič cítil bezpečne pri akejkoľvek rýchlosti.

Výrobky EBC sú prezentované na primárnom a sekundárnom trhu v troch sériách. Turbogroove sa používa pre japonské autá a je vhodný pre milovníkov aktívnej jazdy. Výrobok je vyvážený a má priechodnú perforáciu, ktorá umožňuje odstránenie plynov a prachu a tiež eliminuje výskyt trhlín.

Séria Ultimax pre športové vozidlá je ďalšou dobrou „známkou“ spoločnosti. Disky majú prerušované drážky. Odstraňujú prach a vlhkosť, viac ochladzujú a znižujú hluk počas brzdenia. Prémiová rada je k dispozícii pre vozidlá strednej triedy a prémiové vozidlá. Hladké disky v tejto sérii sú perfektnou náhradou za originál.

Čo treba brať do úvahy pri výbere brzdových kotúčov

Zo širokej škály výrobkov nie je ale ľahké vybrať si trvanlivé a kvalitné riešenie. Odborníci odporúčajú využiť tipy, ktoré pomôžu začiatočníkom a skúseným majiteľom automobilov.

  • Dbajte na drobnosti. Špičková technológia používaná pri výrobe nám umožňuje vyrábať disky z rôznych kovov a experimentovať s ich dizajnom. Výhoda – klasické brzdové kotúče s veľmi presným vyvážením a dostatočnou odolnosťou proti vlhkosti a tepelným vplyvom.

Je dôležité zvoliť časť požadovaného priemeru, pretože brzdný účinok od neho priamo závisí.

  • Vyberte si perforáciu. Samozrejme, ani hladké disky nebudú fungovať horšie, ale otvory na povrchu majú pozitívny vplyv na výkon. Pomáhajú odstraňovať plyny a prach a tiež odstraňujú vlhkosť z pracovného priestoru.

Pri pohybe vozidla dávajte pozor na drážky – radiálne zárezy, ktoré čistia povrch dielca od nečistôt a malých čiastočiek padajúcich do brzdového systému. Sú tiež potrebné, aby sa počas prevádzky rovnomerne opotrebovali.

  • Skontrolujte, či je povrch potiahnutý inhibítorom korózie kovov, pretože je veľmi dôležité, aby bol disk spoľahlivo chránený pred vplyvmi prostredia.

Ak si dáte na jednotlivé detaily pozor, prípadne sa na race-shop.sk poradíte s odborníkmi, spokojnosť bude na mieste a pocit z jazdy dokonalý a podľa vašich požiadaviek.

Zdroj obrázka: valentinphotography/Shutterstock.com

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?