Najvyšší aprílový a štvormesačný odbyt Mercedes-Benz

Počas apríla zaznamenala značka Mercedes-Benz koncernu Daimler odbyt 192 558 (+6,6 %) a celkovo za prvé štyri mesiace roka 786 862 osobných vozidiel (+6,2 %) čo je historicky najviac za uvedené obdobie. To predstavuje rekordný štart v roku 2018 a znamená už 62. mesiac za sebou pokračujúci rastový trend. Vedúce miesto v prémiovom segmente zaujala značka v krajinách ako Nemecko, Španielsko, Švédsko, Južná Kórea, Austrália, USA, Mexiko a Brazília.

„Po najúspešnejšom štvrťroku pokračujeme v nastúpenom tempe. Viac ako 192-tisíc predaných vozidiel Mercedes-Benz v apríli znamená nielen rast o 6,6-percenta ale aj nový predajný rekord za uplynulý mesiac“, podčiarkuje Britta Seeger, členka predstavenstva spoločnosti Daimler, zodpovedná za marketing a predaj vozidiel Mercedes-Benz, a dodáva: „V apríli sme prezentovali na veľtrhu v Pekingu šiesty kompaktný model – sedan Triedy A s predĺženým rázvorom. Od minulého víkendu je zasa nová kompaktná Trieda A k dispozícii u obchodníkov v Európe. Oba modely pokračujú v úspešnom príbehu kompaktov, z ktorých sme už zákazníkom dodali šesť miliónov vozidiel.“

Dodanie 312 966 (+1,2 %) vozidiel Mercedes-Benz znamená nový rekord predaja v Európe za prvé štyri mesiace roka. Rast odbytu v Nemecku (+4,6 %) podporila tiež prvýkrát vytvorená možnosť pre zákazníkov využívať virtuálnu realitu: zažiť vozidlo pomocou 3D technológie priamo v reálnom čase. Ďalšie maximá odbytu v apríli dosiahla značka s hviezdou v Španielsku, Švédsku, Poľsku a Portugalsku.

Najvyšší aprílový a štvormesačný odbyt Mercedes-BenzDvojciferný rast zaznamenala počas apríla značka Mercedes-Benz v ázijsko-tichomorskej oblasti (+17,2 %). Najväčší prínos k rastu priniesla Čína (+20,1 %). Od začiatku roka sa darilo odbytu aj v Južnej Kórei, Indii, Thajsku a Malajzii. V regióne NAFTA sa umiestnilo počas uplynulého mesiaca 33 143 vozidiel (+3,4 %). Predaj vzrástol aj v Spojených štátoch (+1,0 %) a dosiahol rekordné úrovne v Kanade (+7,4 %) a Mexiku (+ 44,2 %).

Prím v predaji a nový rekord spomedzi modelov Mercedes-Benz dosiahli v apríli vozidlá SUV (+14,0 %), najmä vďaka dopytu po GLC (+37,2 %) ale tiež GLA. Vo víťaznom ťažení pokračovala vlajková loď značky Trieda S (+26,1 %) a s rekordným prírastkom i Mercedes-Maybach.


Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz 

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?