Doprava a jej dopad na životné prostredie

Až jedna tretina všetkej konečnej energie Európskej únie sa spotrebuje práve v doprave.

Hnacou silou dopravy sú spaľovacie motory, ktoré negatívne ovplyvňujú životné prostredie. Je tak nevyhnutné zaoberať sa otázkou, ako ich nahradiť za modernú, uhlíkovo neutrálnu formu, ktorá nebude zaťažovať životné prostredie. Vodík môže byť odpoveďou na túto otázku.

Ak vezmeme do úvahy fakt, že Slovensko je celosvetovo najväčším výrobcom áut per capita, tak o to naliehavejšie by sme mali vytvárať aj prostredie na inovácie v tomto odvetví. Investori neustále hľadajú lacnejšie možnosti výroby a ak ich chceme udržať na našom území, musíme sa zaoberať otázkou podpory vzájomných kooperácií, ktoré podporia inovácie. Toto je  priamo spojené s činnosťou Úradu priemyselného vlastníctva SR.

Preto sme sa rozhodli rok 2021 zavŕšiť konferenciou o vodíkovej budúcnosti v doprave, o nových patentoch, inováciách ich využití a v neposlednom rade aj o doterajších skúsenostiach.

V Bratislave sa 9. a 10. decembra stretnú poprední predstavitelia automobilového priemyslu z celého sveta, riaditelia európskych inštitúcií pre duševné vlastníctvo a mnohí zaujímaví hostia, ktorí vodík považujú za svetlú budúcnosť. Na konferencii odznie analýza patentovej aktivity v oblasti vodíka, skúsenosti z praxe automobiliek, ako aj nastavenie ďalších krokov. Budeme hovoriť o plánoch a o budúcnosti vodíka ako paliva v doprave.

Konferencia je určená širokej verejnosti, každému, kto má záujem dozvedieť sa viac o najnovších trendoch v oblasti automobilového priemyslu, energetiky a dopravy.

Na účasť na konferencii je potrebná registrácia na: https://h2intransport.com/#tickets. Ak chcete vedieť viac, registrujte sa!

V prípade otázok nás kontaktujte e-mailom na: hydrogenindprop.gov.sk, resp. telefonicky na čísle +421/48/43 00 171!

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?