Dve nové kombi Mercedes-AMG E 63: 4MATIC+ a S 4MATIC+

Z z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy? Rýchlosť v rodinnom kombi.

Dve nové kombi E 63 4MATIC+ a E 63 S 4MATIC+ spájajú jazdný výkon typický pre značku Mercedes-AMG s vysokou úžitkovou hodnotou a inteligenciou Triedy E.

Štvorlitrový motor V8 s dvoma turbodúchadlami Twinscroll (420 kW/571 k; 750 Nm, respektíve 450 kW/612 k; 850 Nm) a plno-variabilný pohon všetkých kolies 4MATIC+ AMG Performance zabezpečujú vynikajúcu dynamiku jazdy. Vďaka sériovému vypínaniu valcov AMG Cylinder Management a ďalším opatreniam sú oba varianty pohonu ešte úspornejšie. Zhodne vykazujú kombinovanú normovanú spotrebu 9,4 – 9,1 litra/100 km. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,6 a 3,5 sekundy predstavuje nový rekord a objem 640 až 1 820 litrov zasa najväčší ložný priestor v segmente športovo výkonných kombi. Medzi novinkami sériovej výbavy je tiež funkcia operadla zadného sedadla na prepravu nákladu. Kombi E 63 S 4MATIC+ má ako jediné v segmente dynamické ložiská motora.

Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ T-Model

Agilnejšiu jazdu obom novým kombi umožňuje 9-stupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT (Multi Clutch Technology, technika viacnásobnej spojky) skombinovaná s mokrou rozjazdovou spojkou či novo-skonštruovaný podvozok AMG s plno-nosným viackomorovým vzduchovým pružením. Rovnako nový pohon všetkých kolies 4MATIC+ AMG Performance, ktorý prvý raz ponúka plno-variabilné rozdeľovanie momentu medzi prednú a zadnú nápravu, pričom zaručuje optimálnu trakciu pri akomkoľvek stave vozovky.

Obdobne ako sedan, aj modely E 63 4MATIC kombi+ a E 63 S 4MATIC+ kombi ponúkajú inovatívnu techniku pohonu a maximálny výkon, skombinované so svojráznym dizajnom (okrem iného širší predný nárazník, podbehy i zadný spojler, bočné obloženia dverí navyše či dve dvojité pochrómované koncovky výfuku), s exkluzívnou výbavou a najaktuálnejšími funkciami infotainmentu na komplexné zosieťované multimediálne aplikácie.

„Nové AMG E 63 kombi spája dynamiku jazdy typickú pre našu značku s vysokým praktickým úžitkom. Nie neopodstatnene je tento model už štyridsať rokov pevnou súčasťou nášho portfólia AMG. Silná motorizácia a inteligentný pohon všetkých kolies potvrdzujú našu ambíciu byť v otázke výkonu vždy na čele vývoja,“ uvádza Tobias Moers, predseda obchodného vedenia spoločnosti Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ T-Model

Novinka disponuje štyrmi jazdnými programami AMG DYNAMIC SELECT Komfort, Šport, Šport plus a Individuálny, ktoré komplexne ovplyvňujú charakteristiku a zmenia parametre odozvy motora, prevodovky, podvozku, riadenia, ESP® a pohonu všetkých kolies. Tlačidlo M umožní priamo prejsť do manuálneho režimu. Variant S ponúka i program PRETEK na jazdy s vysokou dynamikou na uzavretých pretekárskych tratiach s najvyššími parametrami výkonu.

Oba športovo výkonné modely kombi čaká svetová premiéra na marcovom autosalóne v Ženeve. Dodávať sa začnú v júni 2017. Pri uvedení kombi E 63 S 4MATIC+ bude (asi do roka) v ponuke aj mimoriadne exkluzívne vybavená Edition 1.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel
Fotografie: insideevs.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 3
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?