Logistika a doprava 2017

Drony ešte nelietajú, doprava je stále v rukách ľudí

Logistika je v súčasnosti kľúčovou tepnou priemyslu aj obchodu. Z kamiónov sa stali sklady na kolesách, kde sa čas dodania na linku ráta na minúty. Rozmach e-commerce zase tlačí na čo najskoršie dodanie, najlepšie ešte v deň objednávky.

To núti logistické spoločností hľadať nové smery na zvyšovanie efektivity a znižovanie nákladov. Kým pred pár rokmi sa nasadzovanie dronov, rozšírenej reality či elektromobilov a samojazdiacich kamiónov zdalo ako sci-fi, dnes ide o realitu, na ktorú musia už aj firmy na Slovensku reagovať.

Pre tunajších manažérov sa však tieto problémy môžu zdať vzdialené. Ich najakútnejším problémom je chronický nedostatok ľudí na trhu práce a s tým súvisiaci tlak na zvyšovanie miezd. Odpoveď firmy hľadajú v automatizácii a robotizácii, ktorá už nie je len módna záležitosť, ale doslova nevyhnutnosť.

Na konci celého procesu sú však dopravcovia, ktorí dostávajú rany z viacerých strán. Nedostatok vodičov, zákon o minimálnej mzde v Nemecku, Francúzsku a Rakúsku, rastúce mýtne poplatky či chystaná smernica o vysielaných pracovníkoch ich dostáva pod enormný tlak. Riešenie je zatiaľ v nedohľadne, keďže štát o tieto problémy zdá sa nejaví záujem.

Aké sú súčasné trendy a inovácie, ako na ne reagovať a ako vyriešiť staré problémy prídu 26. októbra do hotela Radisson Blu Carlton v Bratislave diskutovať odborníci z radov dopravcov, logistických spoločností a prevádzkovateľov nehnuteľností na konferenciu týždenníka TREND.

Program a registráciu na podujatie Logistika a doprava 2017 nájdete TU:

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti News and Media Holding a.s.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?