Bude turecký elektromobil od Saab lepší ako Tesla?

Turecká vláda sa rozhodla začať financovať vývoj elektromobilov v nádeji na lepšiu budúcnosť celého národa. Projekt je len v počiatočných fázach, ale vláda už ambiciózne odhaduje, že nový sedan bude naozaj prelomové vozidlo.

„Naša technológia bude lepšia a bezpečnejšia ako elektromobily od Tesly.“ Vyhlasuje Fikri Işık, Turecký minister pre vedu, priemysel a technológiu.

Işık vysvetľuje, že tento nový typ elektromobilu, ktorý ešte nie je oficiálne pomenovaný bude lepší ako Tesla – dokonca lepší ako najnovší Model 3, pretože bude vybavený aj dodatočným motorom pre zvýšenie dojazdu keď sa spotrebuje elektrická energia batérie. Táto pohonná jednotka bude 1.0 litrový dvojvalcový motor, ktorý sa začne sériovo vyrábať priamo v Turecku koncom roka 2018.

Ďalšie technické špecifikácie tohto elektromobilu ešte neboli zverejnené, takže nie je zrejmé aký typ batérie bude používať a aký bude mať dojazd. Čo však vieme, je že bude konštrukčne podobne riešené ako druhá generácia sedanu Saab 9-3, ktorý bol predstavený pred 14. rokmi. Aj keď sa jedná o starý model, Turecká vláda vyhlasuje, že vychádzali z tohto modelu, pretože jeho konštrukcia je finančne dostupná.

Turecká vláda už hľadá aj partnerov na spoluprácu. Oslovila už niekoľko automobiliek vrátane Fiatu, ktorý však spoluprácu oficiálne ešte nepotvrdil.

Je zaujímavé, že Turecká vláda je otvorená myšlienke predávať práva na výrobu tohto elektromobilu iným spoločnostiam, aby nazbierali potrebný kapitál na ďalšie projekty vrátane bezvodičového automobilu. Je však príliš skoro povedať, či výrobcovia automobilov príjmu ponuku od Işıka.

Zdroj: digitaltrends.com

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?