Volkswagen Slovakia potvrdil pozíciu najväčšieho výrobcu automobilov

Rok 2017 sa vo Volkswagen Slovakia niesol v znamení rastu. Bratislavský závod narástol nielen rozlohou, ale rozrástlo sa aj produktové portfólio a počet zamestnancov dosiahol rekordnú výšku.

„Po prvý raz v histórii sme v roku 2017 pracovali na nábehoch troch SUV vozidiel pre tri rôzne značky súčasne. Nová generácia Porsche Cayenne sa od jesene vyrába kompletne u nás. Do portfólia sme získali aj úplne nový model Audi Q8 a úspešne sme spúšťali výrobu tretej generácie Volkswagen Touareg,” uviedol Ralf Sacht,predseda predstavenstva automobilov piatich značiek.

V polovici júna vyrobila spoločnosť Volkswagen Slovakia jubilejné päťmiliónte vozidlo v histórii firmy. Približne57 % vlaňajšej produkcie tvorili SUV modely Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne. Podiel malých mestských vozidiel zo segmentu NSF – Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, ŠKODA Citigo a SEAT Mii – mal v produkcii 43-percentné zastúpenie. Zamestnanci Volkswagen Slovakia vyrobili v Bratislave tiež 281 700 prevodoviek, v Martine 32,8 mil. komponentov a v stupavskom závode 5 600 nástrojov pre výrobu vozidiel.

Spoločnosť dosiahla obrat 7,55 mld. eur a zisk pred zdanením 240 mil. eur. Investície predstavovali za rok 2017 čiastku 368,6 mil. eur, čo v celkovom súčte od vzniku firmy v roku 1991 činí už 4,35 mld. eur. Rozšírením výroby o segment Porsche presiahla rozloha bratislavského závodu 2 000 000 m2.

V súvislosti s rastom produktového portfólia prijala spoločnosť Volkswagen Slovakia v roku 2017 ďalších 1400 spolupracovníkov a ich počet stúpol na13 700. Volkswagen Slovakia sa o svojich spolupracovníkov stará. Na benefity pre zamestnancov vynaložila spoločnosť 23,1 mil. eur a na kvalifikácie ďalších 10,3 mil. eur.

Aj v roku 2018 spoločnosť pokračuje v náboroch, aktuálne hľadá viac než500 ľudí do výrobnej oblasti, predovšetkým výrobných pracovníkov pre montáž, karosáreň a lakovňu. Ponúka nástupný plat od 1 050 do 1 250 eur v závislosti od kvalifikácie. V roku 2017 dosiahol priemerný  plat v spoločnosti 1 854 eur bez zarátania manažmentu. Okrem neho môžu spolupracovníci využívať aj široký sociálny program vrátane zmluvnej dopravy, ubytovania či ďalších finančných aj nefinančných benefitov.

„V roku 2018 plníme záväzky priviesť úspešne do cieľa Volkswagen Touareg tretej generácie, ktorý sa u nás vyrába už 16 rokov, ako aj úplne nový model Audi Q8. Pri rozhodovaní o nových produktoch chceme byť na tej najlepšej štartovacej pozícii, aby sme vedeli zabezpečiť stabilné pracovné miesta a boli konkurencieschopní,“ uzavrel Ralf Sacht.


Volkswagen Slovakia

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Prácu dáva 13 700 ľuďom. Priemerný hrubý mesačný plat bez manažmentu spoločnosti je vo Volkswagen Slovakia 1 854 eur. Medzi mnohým sociálnymi benefitmi je aj 13. a 14. plat. Volkswagen Slovakia je najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len minulý rok odviedol na daniach a odvodoch viac ako 217 miliónov eur. Spoločnosťpreinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už 4,35 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.


Tlačová správa spoločnosti Volkswagen Slovakia

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?