Tínedžer postavil vlastný elektromobil z Toyoty Celica

Šikovný chalan.

Nemusíte byť Elon Musk, aby ste rozmýšľali out-of-box. Vo veku 12 rokov sa Adam Lansing rozhodol pretvoriť benzínové auto na elektromobl potom, čo videl svojho brata pýtať si od rodičov peniaze na benzín.

Šesť rokov neskôr sa Lansing vozí na domácky vytvorenom elektromobile. Avšak na to, aby to dosiahol mu to dalo veľa práce. Projekt začal, keď ho otec jedného z Lansingových kamarátov počul hovoriť o konverzii elektrického auta, a ponúkol mu bezmotorovú Toyota Celica z roku 1980, ktorá stála pred garážou so stromom rastúcim cez zadný nárazník. Nebol to zrovna najšťastnejší štart.

Toyota Celic

zdroj fotografie: digitaltrends.com

Lansingovi trvalo dva roky, kým získal všetky potrebné časti na elektrické pretvorenie, a dva ďalšie, kým sa mu podarilo auto spojazdniť. Tvrdí, že Celicu prerobil 52-krát, a pracoval aj 20 hodín denne na opravenie problémov.

Boli obdobia, kedy som bol skutočne frustrovaný. Avšak podpora od mojej rodiny, kamarátov a priateľky ma držala ďalej. Musíte mať v hlave konečný cieľ,“ povedal Lansing v tlačovej správe Toyoty.

Teraz ako osemnásťročný absolvent z vysokej školy Plano East v Texase má Lansing plne funkčný elektromobil s dojazdom 130 míľ (209 km). Nemusel robiť všetko sám, získal totiž sponzorov z Core IV a Plasma Boy Racing. Dodali mu 30-kilowattovú lítium-fosfátovú batériu, poháňajúcu Celica. Je namontovaná v kufri.

Toyota Celiczdroj fotografie: digitaltrends.com

Zakladateľ Plasma Boy Racing John Wayland bol jedným z pôvodných inšpirácii pre projekt. Zatiaľ čo robil výskum pre elektromobily, Lansing našiel na YouTube video o aute Datsun 1200 z roku 1972, ktoré bolo prerobené pre preteky v šprinte. Malé Datsun ukázalo Lansingovi, že elektromobily môžu byť rýchle ako aj šetrné.

Lanisng začal vlastnú spoločnosť, Hawkeye Innovations LLC, a dúfa, že sa uživí pretváraním áut na elektrický pohon. To sa pomaly stáva veľkým biznisom, kedy spoločnosti ako Genovation a Kreisel Electric pretvárajú známe športové vozidlá na vysokovýkonné elektromobily. Predsa len, kto povedal, že nové elekromobily musia prísť z Detroitu alebo Silicon Valley?

Toyota Celiczdroj fotografie: digitaltrends.com


zdroj: digitaltrends.com, zdroj titulnej fotografie: digitaltrends.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 11
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?