Autá budúcnosti, ktoré budú schopné
porozumieť vašim emóciám

Niektorí ľudia strávia v aute väčšiu časť svojho dňa. Jeden uzavretý priestor, v ktorom priveľa možností na pohodlie naozaj nie je. Aj napriek snahám výrobcov o zdokonalenie interiéru a jeho prispôsobenia šoférovi, je to stále náročné.

Spoločnosť s názvom Affectiva chce zmeniť túto situáciu zavedením systémov, ktoré monitorujú emócie v automobiloch.

Špeciálne snímače to povedia za vás

Vďaka týmto novinkám by sa vaše vozidlo mohlo o vyšší komfort a pohodlie postarať takmer samo. Bude vedieť, či ste nahnevaný, šťastní, smutní alebo unavení. Predstavte si vozidlo, ktoré vám nastaví aktuálnu teplotu bez vášho povelu. Za všetkým budú špeciálne snímače, ktoré by mali vaše aktuálne rozpoloženie rozpoznať a adekvátne tomu prispôsobiť vašu jazdu.

Ide o fotoaparáty, ktoré sa zameriavajú na charakteristické črty a pohyby tváre, ktoré slúžia na určenie emócií. Možno sa tak časom dopracujete k tomu, že vám samotné auto dokáže zhodnotiť nielen optimálne nastavenie geometrie kolies, ale aj váš zvolený “outfit.”

Ako to vlastne funguje?

Predstavte si, že ste na hlučnom a verejnom mieste. Dievča z diaľky sa snaží s vami komunikovať. Nemôžete ju ale počuť, pretože okolitý hluk je vyšší. Jej výraz tváre a pohyby mimických svalov si však všímate. Nakoniec z neho usúdite, aký je jej emocionálny stav.

Inak to funguje zasa bez vizualizácie. Nemusíte konkrétnu osobu vidieť, stačí, ak ju počujete a z jej tónu hlasu vydedukujete, ako je na tom.

Dôkladná analýza sľubnej budúcnosti

Obe tieto interpretácie základných emócií chce vo svojom projekte aplikovať spomínaná spoločnosť a dúfame, že sa čoskoro objaví aj v iných oblastiach a nie len v automobilovom priemysle.

Ak ste boli fanúšikom známeho seriálu “Knight Rider,” určite sa vám niečo podobné v mysli vybaví aj teraz. Auto sa síce s vami rozprávať zrejme nebude, no dokáže pochopiť vaše aktuálne rozpoloženie, čo je naozaj dokonalá situácia. Nakoľko vieme, že s tým majú často problém aj samotní ľudia.

Zdroj: http://i-servis.sk/geometria/

Zdroj fotografie v článku: droad.info

Zdroj titulnej fotografie: businesstimes.com.sg

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?