Zelené vodíkové palivové články

Vodíkové palivové články produkujú elektrickú energiu prostredníctvom elektrochemickej reakcie vodíku bez spaľovania, čo znamená pohon bez emisií. Vedľajšie produkty sú len voda a teplo.

Vodíkové palivové články prinášajú možnosť ako byť k prostrediu ekologickejší, avšak to nie je všetko. Predajcovia a výrobcovia musia predávať do ziskom. Skúsenosti s používaním vodíkových palivových článkov ukazujú, že zákazníci môžu ušetriť peniaze na palive, cene za prácu, nižších emisiách a významne ušetriť vďaka zvýšenej efektivite a spoľahlivosti.

Navyše, počet používateľov týchto článkov za posledný rok rapídne stúpol.

Walmart, veľká spoločnosť v USA sa teraz vychvaľuje, že používa viac 7000 vodíkových článkov na pohon predovšetkým vysokozdvižných vozíkov v 11 prevádzkach naprieč USA.

Zástupca spoločnosti Plug Power sa vyjadril, že napriek tomu, že tieto palivové články sa nabijú za veľmi krátky čas, používaním ich vo vysokozdvižných vozíkoch stratia až 156 hodín pracovného času ročne (pri bežných elektrických vozíkoch sa batérie vymieňajú). Spoločnosť BMW odhaduje, že tento stratený čas ich ročne stojí až 65 miliónov dolárov (57 miliónov euro).

Napriek tomuto nedostatku, spoločnosť Honda deklaruje, že v ich závode v Ohiu používaním vysokozdvižných vozíkov s vodíkovými palivovými článkami ušetrili na emisiách až 3,8 kg na jeden vozík. Navyše výrazne stúpla produktivita možnosťou pracovať nepretržite až 12 hodín, pričom nabitie trvá len menej ako 1 minútu.

Táto technológia sa začína ďalej rozširovať aj do takých oblastí akými sú chladiarenské jednotky, prepravné batožinové vozidlá na letiskách a dokonca aj vlaky. Môžeme očakávať, že sa o niekoľko rokov stane významnou súčasťou zásobovacích a logistických reťazcov.

Zdroj: mhlnews.com

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?