Nový kabriolet Triedy E: otvorený intenzívnemu zážitku

Čo v sebe ukrýva tento živý a športový model?

Medzi ženevskými premiérami značky Mercedes-Benz osobitne zaujal nový kabriolet, ktorý je piatym modelom z aktálnej rodinyTriedy E (dĺžka 4 826 mm, šírka 1 860 mm a výška 1 428 mm, rozchod kolies vpredu 1 605 mm a vzadu 1 609 mm, batožinový priestor s objemom 385 litrov (310 litrov s otvorenou strechou).

Otvorené štvormiestne vozidlo s klasickou látkovou sklápacou strechou – kabriolet Triedy E – v sebe spája puristický, zmyselný dizajn, veľkorysý komfort na dlhých trasách pre štyri osoby a najnovšiu techniku. Súčasťou ponuky je aj komplexná integrácia smartfónu s bezdrôtovým nabíjaním a funkciou kľúča, širokouhlý kokpit, ako aj najnovšie asistenčné systémy.

Výkonné dieselové a benzínové motory má prvýkrát k dispozícii aj v kombinácii so stálym pohonom všetkých kolies 4MATIC. Komfortné alternatívne podvozky novinky sa starajú o športovo-luxusný zážitok z jazdy. Kabriolet môže byť na želanie vybavený elektrickým systémom vetrolamu AIRCAP a vyhrievaním pre oblasť hlavy AIRSCARF – pre vyšší komfort pri jazde s otvorenou strechou.

„Nadšenie pre výnimočné vozidlá, o ktoré sa delíme s našimi zákazníkmi, sa osobitným spôsobom prejavuje v našom novom kabriolete Triedy E. S ním si môžete vychutnávať komfort a luxus pod holým nebom,“ objasňuje Britta Seeger, členka predstavenstva spoločnosti Daimler.

Nový kabriolet Triedy E na želanie poskytuje všetky funkcie, ktoré sú známe zo sedanu a kupé Triedy E. Sériovou súčasťou výbavy napríklad je aktívny asistent brzdenia.

Na jar v roku 1992 priniesla značka Mercedes-Benz na trh štvrtý variant karosérie strednej triedy – kabriolet 300 CE-24. Dnes sa z tohto otvoreného štvormiestneho vozidla postupne stáva žiadaný zberateľský kúsok posudzovaný ako jedna z najlepších investícií. Po 25 rokoch odvtedy ako prišiel prvý kabriolet z rodiny modelov Triedy E, značka Mercedes-Benz zároveň uvádza mimoriadny model 25th Anniversary Edition. Osloví ním nielen obdivovateľov ale aj zberateľov týchto výnimočných vozidiel.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?