Volkswagen Slovakia spustil po odstávke výrobu

Linky v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia sa dnes znovu rozbehli:

V spoločnosti Volkswagen Slovakia sa po mesiac trvajúcej zimnej odstávke opätovne spustila výroba. V automobilke sa pripravovali na príchod nových projektov a vykonávali údržbu zariadení.

Linky v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia sa dnes znovu rozbehli v plnom rozsahu na všetkých prevádzkach a segmentoch. V martinskom závode spoločnosti bola výroba spustená už od 2. januára 2018.

Tisícky zamestnancov najväčšieho súkromného zamestnávateľa na Slovensku čerpali plánovanú celozávodnú dovolenku. V nasadení však ostala vyše tisícka zamestnancov a pracovníci viacerých dodávateľských firiem. Na starosti mali technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné realizovať počas nepretržitej výroby.

Časovo náročné prestavby súvisia predovšetkým s prípravou na nábehy nových produktov Volkswagen Touareg a Audi Q8, ktoré budú integrované do segmentu Volkswagen / Audi. Celozávodná dovolenka vo Volkswagen Slovakia začala v piatok 23. decembra. Pokoj vo výrobe využila spoločnosť okrem úprav aj na pravidelnú kontrolu a komplexnú údržbu technických zariadení.


Volkswagen Slovakia

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Prácu dáva 12 700 ľuďom. Priemerný hrubý mesačný plat bez manažmentu spoločnosti je vo Volkswagen Slovakia 1 804 eur. Medzi mnohým sociálnymi benefitmi je aj 13. a 14. plat. Volkswagen Slovakia je najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len minulý rok odviedol na daniach a odvodoch viac ako 217 miliónov eur. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,1 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Volkswagen Slovakia

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?