Zariadenie na meranie kvality povrchu reflectCONTROL

Zariadenie reflectCONTROL od spoločnosti Micro Epsilon je určené ako náhrada za manuálnu optickú inšpekciu kvality povrchu. Poskytuje vysoko-presné, rýchle a objektívne vyhodnotenie aj tvarových plôch dokonca aj lesklých a lakovaných povrchov výrobkov.

Povrch je snímaný optickým senzorom a kamerami a nedokonalosti na povrchu sú vyhodnocované softvérom. Celý systém je založený na vysokorýchlostnom snímaní úzkych pásov povrchu a následným porovnaním s ideálnym povrchom, pričom snímanie je realizované optickým senzorom s dvoma kamerami umiestnenými na robotickom ramene pre zabezpečenie vysokej presnosti a opakovateľnosti meraní.

V súčasnosti je kladený stále väčší dôraz na kvalitu dodávaných dielov a to sa týka aj kvality povrchu, ktorá je vo väčšine spoločností stále vyhodnocovaná manuálne pracovníkom. Tu vznikajú chyby ľudského faktoru ako nepozornosť, únava, nesprávne vyhodnotenie, atď. Zariadenie reflectCONTROL je plne automatický systém inšpekcie, ktorý dokáže merať aj väčšie množstvo povrchov na jednej súčiastke.

Systém snímania tenkých pásov odhalí aj veľmi jemné odchýlky a defekty. Tento typ inšpekcie používa 3D CAD model výrobku, na základe ktorého sa vytvorí merací program. Robotické rameno vedie meracie zariadenie po naprogramovanej dráhe pre inšpekciu povrchu. Meranie je následné vyhodnotené a zobrazené na 3D modely.

Zdroj: thomasnet.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?