General Electrics postaví pri Prahe
novú fabriku na letecké motory

Americký koncern General Electrics (GE) chce v Česku v priebehu nasledujúcich šiestich rokov postaviť novú fabriku na výrobu leteckých motorov.

Podľa informácií agentúry DPA zástupcovia koncernu a minister priemyslu a obchodu Ján Mládek dnes podpísali investičnú dohodu, ktorá okrem iného obsahuje vytvorenie viac než 500 nových pracovných miest.

GE chce v Európe novú generáciu turbovrtuľových motorov nielen vyrábať, ale aj vyvíjať a testovať. V rámci tohto projektu preto v ČR, Poľsku a Taliansku preinvestuje celkovo 320 miliónov eur. Ročne má novú fabriku pri Prahe opustiť 600 motorov.

Do projektu sa zapojí aj Technická univerzita v Prahe, ktorá v snahe čo najrýchlejšie pripraviť potrebných odborníkov mieni rozšíriť študijné smery v oblasti letectva. Univerzita tak od GE získa približne štyri milióny eur a nárok má aj na podporu od EÚ.

Výskum a vývoj sú podľa premiéra Bohuslava Sobotku dôležitým krokom k tomu, aby sa z ČR stalo niečo viac než výrobná lokalita.

General Electric motor

Zdroj: (TASR)

[simppleboxshortcode]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?