Všetky budúce vozidlá Tesly budú
vybavené úplne autonómnym softvérom

Tesla chce ako prvá automobilka všetky budúce modely vybaviť technológiou pre úplne autonómnu jazdu. Ako informoval šéf Tesly Elon Musk, do konca budúceho roka by tak mohli motoristi absolvovať, napríklad, cestu z New Yorku do Los Angeles bez toho, aby vodič musel zasiahnuť do riadenia.

Podľa agentúry DPA všetky vozidlá značky Tesla tak namiesto jednej kamery dostanú osem, k nim pribudnú ultrazvukové a radarové senzory s väčším dosahom a rozlíšením či 40-násobne výkonnejší počítač. Novou technológiou bude vybavený už nový Model 3, ktorý má prísť na trh budúci rok. V prípade doterajších modelov to nebude možné, keďže podľa Muska je to nemožné asi tak, ako niekomu transplantovať chrbticu.

Autonómne vozidlo budúcnosti
Softvér sa bude vo vozidlách zapínať postupne, aktivácia bude stáť 8000 USD (7286,64 eura). Softvér bude spočiatku pracovať v tzv. tieňovom režime. To znamená, že bude aktívny len na pozadí a v čase, keď bude riadiť vozidlo človek, bude analyzovať dopravnú situáciu. Musk zároveň upozornil, že aktivácia softvéru bude závisieť od lokálnych dopravných pravidiel. Vyjadril nádej, že postupne sa pravidlá v USA zosúladia.

V nasledujúcom videu uvidíte jazdu v autonómnom vozidle Tesla S:

Zdroj: (TASR)

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?