ZF Slovakia otvorila v Leviciach nové pracovisko praktického vzdelávania

Začne sa pomaly vzdelávanie presúvať do firiem?

Spoločnosť ZF Slovakia, a. s., otvorila v Leviciach nové pracovisko praktického vzdelávania.

Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti výrobného areálu a bude slúžiť študentom Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch a Strednej odbornej školy Pod amfiteátrom v Leviciach, s ktorými firma spolupracuje v oblasti duálneho vzdelávania.

“ZF Slovakia je jednou z mála firiem, ktoré sa v našom regióne zaoberajú aj prípravou svojich budúcich zamestnancov. Podobné aktivity by mali presvedčiť mladých ľudí, aby išli študovať technické odbory, po ukončení ktorých majú v Leviciach stopercentnú záruku dobrého zamestnania,” povedal primátor Levíc Štefan Mišák.

Vzdelávanie v ZF Slovakia

Vzdelávanie v ZF Slovakia

Nové pracovisko praktického vzdelávania je vybavené CNC sústruhmi a frézami, zváracím robotom a ďalšími učebnými nástrojmi týkajúcimi sa strojových komponentov. Keď si študenti zvyknú na moderné výrobné zariadenia, dostanú príležitosť pravidelne pracovať v sériovej výrobe a využiť poznatky získané počas prípravy.

ZF Slovakia, a. s., pôsobí v levickom priemyselnom parku od roku 2006. Firma sa zaoberá výrobou a montážou spojok pre všetky typy motorových vozidiel. Od školského roku 2016/2017 vstúpila spoločnosť v levickom regióne do systému duálneho vzdelávania s vybranými strednými školami v Leviciach a Tlmačoch.

Pre svoj závod pripravuje študentov v odboroch programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení, obrábač kovov, mechanik – elektrotechnik a mechanik špecialista automobilovej výroby.

Nasledujúce video Vám v krátkosti predstaví, ako prebieha výučba mladých študentov priamo vo firme:

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: zf.com; fotografia v článku: sosatt.sk

[TheChamp-Sharing]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?