Volvo cars obmedzí maximálnu rýchlosť svojich áut.

Spoločnosť Volvo cars ako víziu do roku 2020 uviedla zvýšenie bezpečnosti svojich áut. Ideálny stav je zníženie zranení a úmrtí v nových vozidlách značky Volvo na nulu.

Švédska spoločnosť Volvo cars preto prišla s pomerne kontroverzným nápadom.

Chce zamedziť rýchlosť svojich nových vozidiel na maximum 180 kilometrov za hodinu, čo je maximálna povolená rýchlosť vo väčšine krajín, do ktorých spoločnosť Volvo cars vyváža svoje produkty.

 „Ľudia si jednoducho neuvedomujú nebezpečenstvo spojené s rýchlosťou,“ hovorí jeden z popredných bezpečnostných expertov spoločnosti Volvo Cars Jan Ivarsson. Ľudia podľa neho ľudia rozumejú nebezpečenstvu spojenému s hadmi, pavúkmi a výškami, ale na nebezpečenstvo spojené s rýchlosťou nedbajú.

„Volvo je lídrom v oblasti bezpečnosti: vždy sme boli a vždy budeme,“ uviedol prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Håkan Samuelsson. „Vďaka nášmu prieskumu vieme, kde sú problematické oblasti, pokiaľ ide o skoncovanie s vážnymi a smrteľnými zraneniami v našich vozidlách. A aj keď obmedzenie rýchlosti nie je liek na všetko, stojí to za to, ak tým dokážeme zachrániť čo len jediný život.“

Håkan Samuelsson - Volvo cars

Håkan Samuelsson

Problém s prekračovaním rýchlosti podľa Volvo Cars spočíva v tom, že palubné bezpečnostné technológie v automobiloch a dizajn ich inteligentnej infraštruktúry nad hranicou určitej rýchlosti už nestačia na to, aby v prípade nehody zabránili vážnym a smrteľným zraneniam.

Spoločnosť popri obmedzení rýchlosti skúma aj možnosti, ako by mohla kombinácia inteligentného obmedzenia rýchlosti a technológie zónového monitorovania (tzv. geofencing) v budúcnosti automaticky obmedzovať rýchlosť automobilov v okolí škôl a nemocníc.

automobil Volvo

automobil Volvo

Podľa prieskumu Volvo cars sa totiž zistilo, že jednou z troch najčastejších príčin nehôd je práve prekročenie rýchlosti. Ďalšími príčinami sú jazda pod vplyvom omamných látokrozptyľovanie vodičov za volantom.

Volvo Cars predstaví svoje nápady na riešenie otázok jazdy pod vplyvom omamných látok a rozptyľovania vodičov za volantom na špeciálnom bezpečnostnom podujatí 20. marca vo švédskom Göteborgu.


Zdroje: nasadoprava.sk, ta3.com, vtm.zive.cz

Zdroj fotografií: pixabay.com, Volvo cars

Autor: Patrícia Piešová

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?