Prvý závodný automobil bez šoféra

Vynaliezaví ľudia vyhľadávali vždy problémy. Dizajnéri sa už mnoho rokov snažia vymyslieť uhladený dizajn športových automobilov, ale kabína v strede to takmer vždy znemožnila. Najnovšie vďaka Danielovi Simonovi, sa táto prekážka odstránila – a vznikol prvý koncept športového závodného automobilu, ktorý vyzerá naozaj futuristicky a zvláštne.

Zdroj: Roborace/ Daniel Simon

Daniel Simon, nie je vôbec nováčik v navrhovaní automobilov. Pracoval aj pre film „Tron: Dedičstvo“ a zastával funkciu senior dizajnéra pre Bugatti. Tento muž vie o automobiloch naozaj veľa. Ale závodný automobil bez šoféra je určite veľkou výzvou aj pre Daniela.

„Krása dizajnu bola na prvých miestach dôležitosti našich návrhov a pracovali sme naozaj tvrdo, aby sme spojili výkon a štýl“, hovorí Simon. „Bolo naozaj dôležité vytvoriť vozidlo bez nepodstatných dielov, ktoré by mohli pokaziť celkový dojem z jednoduchosti a čistoty tohto ikonického vzhľadu. To sa podarilo dosiahnuť hlavne tým, že sme použili spodnú časť vozidla ako hlavnú aerodynamickú jednotku.“

V skutočnosti sa jedná zatiaľ len o návrh, ale v budúcnosti sa budeme môcť pozerať na preteky bez vodičov. Spoločnosť Roborace plánuje otvoriť sezónu prehliadkou počas 2016-2017 podujatia závodných elektromobilov FIA Formula.

 

Zdroj: titulný obrázok: Roborace/ Daniel Simon

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?