Motoristi by sa mali na zimu pripraviť včas

Prípravu automobilu na zimnú sezónu netreba podceniť a nechávať ju až na poslednú chvíľu, pretože v zimnom období dochádza k rýchlym a nečakaným zmenám počasia, a tým aj podmienok na vozovke.

„S prípravou auta na zimu treba začať už v týchto dňoch. Sneh a mráz môžu prekvapiť kedykoľvek a kdekoľvek najmä vo vyšších polohách, pretože počasie sa v tomto období mení veľmi rýchlo a nepredvídateľne. Najjednoduchším a najlepším riešením, ako prichystať svoj automobil na zimu, je návšteva autorizovaného servisu. Vodiči majú istotu, že na nič nezabudnú, ich auto bude pripravené na zimu po všetkých stránkach a poskytne im aj celej rodine 100-% bezpečnosť na ceste,“ radí Roman Rajtár zo Škoda Auto Slovensko.

Používanie zimných pneumatík na Slovensku je povinné, ak je na vozovke súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza. Všeobecným pomocníkom je ukazovateľ priemernej dennej teploty na úrovni 7 stupňov Celzia. Netreba zabudnúť, že nové pneumatiky je nutné ešte zabehnúť, pretože optimálne vlastnosti získavajú približne po 300 km.

Brzdová sústava je nemej dôležitá ako zimné pneumatiky. Brzdy musia byť v stopercentnom stave, skontrolovať treba aj brzdovú kvapalinu. V zimných mesiacoch by sa motoristi mali vyhýbať prudkému brzdeniu a vysokým rýchlostiam.

V zime je akumulátor nadmerne namáhaný a môže ľahko zradiť. Kontrola a premeranie, resp. výmena akumulátora za nový ušetrí nechcené problémy na ceste. Majitelia starších automobilov by si mali skontrolovať zapaľovaciu sústavu aj sviečky.

V aute sa oplatí mať aj štartovacie káble. Neodporúča sa auto roztláčať alebo rozťahovať, mohli by ste zničiť katalyzátor.

Výstražný trojuholník v zimeZdroj: (TASR)

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?