TE a Mojio dokážu skoro každé
auto urobiť súčasťou internetu vecí

O čo sa vlastne jedná? Budú naše automobily pripojené jednoducho k internetu?

Spoločnosť ZTE, medzinárodný telekomunikačný gigant poskytujúci podnikové a spotrebiteľské technologické riešenia pre mobilný internet dnes oznámil, že spolu so spoločnosťou Mojio, poprednou otvorenou platformou pre pripojené automobily, urobili svoj prvý úspešný krok ako partneri pri vstupe SyncUP DRIVE™ od T-Mobile na trh.

SyncUP DRIVE od T-Mobile bude k dispozícii od 18. novembra a predstavuje kombináciu inovatívneho internetu vecí od ZTE z dielne ZTEWelink, dcérskej spoločnosti ZTE so zameraním na M2M/IoT a platformy od Mojio na báze cloudu a mobilnej aplikácie Motion od spoločnosti T-Mobile a najrýchlejšej siete 4G LTE.

T-Mobile SyncUP DRIVE je dostupné a ľahko inštalovateľné pripojiteľné riešenie pre automobily, ktoré dostáva v podstate akékoľvek auto do roviny internetu vecí a umožňuje úplne nové skúsenosti s pripojením v aute poskytujúce nám všetkým niečo, čo sme vždy hľadali – pokoj mysle v súvislosti s našimi autami a ľuďmi sediacimi v nich.

Mojio aplikácie

„V priebehu nasledujúcich piatich rokov sa globálna ekonomika bude naďalej transformovať smerom k čoraz vyššej miere prepojenia,” povedal Lixin Cheng, viceprezident spoločnosti ZTE. „Naša stratégia M-ICT 2.0 nás v tejto transformácii podporuje a sme nadšení, že to môžeme dokázať práve spojením s tímom zo spoločnosti Mojio a T-Mobile a spoločne priniesť spotrebiteľom v USA technológiu T-Mobile SyncUP DRIVE.”

T-Mobile SyncUP DRIVE je kompatibilný s väčšinou automobilov vyrobených od roku 1996 a funguje tak, že ho zapojíte do konektoru OBD-II vo vašom aute a on vám odomkne prístup k 4G LTE Wi-Fi pre pasažierov a okrem toho umožní aj dodatočné funkcie ako virtuálna ochrana, aby ste vedeli kedy prichádzajú a odchádzajú vaši blízki zo spoločných priestorov, notifikácie vozidla v reálnom čase, ktoré vám pomôžu zaistiť bezpečnosť vašich najbližších a upozornenia na poruchy vozidla, uchovávajúce bezpečnosť vozidla, aj keď v ňom práve nie ste.

Užívatelia technológie T-Mobile SyncUP DRIVE sú prvými, kto bude mať prístup k novej aplikácii od Mojio s názvom Motion pre vozidlá ponúkajúce zvýšenú konektivitu a funkcie, po ktorých majitelia vozidiel túžili.

„Aplikácia Motion je výsledkom rokov výskumu, má intuitívne užívateľské rozhranie prinášajúce nový druh pokoja do myslí vodičov,” povedal Kenny Hawk, výkonný riaditeľ spoločnosti Mojio. „Cieľom tejto spolupráce v oblasti internetu vecí je zlepšiť vzťahy s autami pomocou zvýšenej bezpečnosti a konektivity vo vozidlách, ktoré máme.”

  • Identifikácia problémov v záujme eliminácie zložitých porúch
  • Pravidelná údržba automobilov je prospešná pre ich hladkú prevádzku. Diagnostika vozidla a upozornenia na možné problémy sú komunikované v reálnom čase.
  • Jedným kliknutím zistíte potrebu servisu, záručnej prehliadky či údržby podľa druhu automobilu, modelu a roku výroby.
  • Ohodnoťte si svoje vodičské návyky a staňte sa lepším a bezpečnejším vodičom
  • Odomknutím dát z vozidla získate dôkladný obraz o svojich vodičských návykoch v malom či väčšom meradle. Z dát zistíte kedy a kde dochádza k zrýchľovaniu, dupnutiu na brzdy či náhlemu pridávaniu plynu – a zistíte samozrejme aj to, aký to má vplyv na spotrebu.
  • Spojte si auto s ostatnými zariadeniami, aplikáciami a službami s internetom vecí

Mojio zariadenieUžívatelia technológie T-Mobile SyncUP DRIVE majú výhodu v tom, že môžu využívať otvorenú platformu od spoločnosti Mojio aj rastúci ekosystém pripojeného vozidla. Platforma od spoločnosti Mojio je integrovateľná s niekoľkými riešeniami internetu vecí vrátane IFTTT a Amazon Alexa, v ktorých sa užitočnosť pripojenia dát z vozidla s ostatnými digitálnymi aplikáciami a službami v reálnom svete zlepšuje každým dňom.

O spoločnosti ZTE

ZTE poskytuje vyspelé telekomunikačné systémy, mobilné zariadenia a podnikové technológie pre spotrebiteľov, operátorov, firmy a verejný sektor. V duchu stratégie M-ICT sa spoločnosť ZTE zaviazala poskytovať zákazníkom komplexné integrované inovácie ponúkajúce skvelý výkon a hodnotu v stále prepojenejších sektoroch telekomunikácií a informácií. Produkty a služby spoločnosti ZTE, ktorá je kótovaná na burze v Hong Kongu a Šen-Čene (burzový kód H: 0763.HK / burzový kód A: 000063.SZ) sa predávajú viac ako 500 operátorom vo viac ako 160 krajinách sveta. ZTE investuje 10 percent svojich ročných príjmov do výskumu a rozvoja a svoje zastúpenie ma vo vedení medzinárodných štandardizačných organizácií. ZTE dodržiava pravidlá spoločenskej zodpovednosti a je členom iniciatívy OSN pod názvom Global Compact. Viac informácií nájdete na: www.zte.com.cn. O spoločnosti Mojio

Spoločnosť Mojio bola založená v roku 2012 a je poprednou otvorenou platformou pre pripojené autá. Mojio je platforma, ktorej dôverujú takí špičkoví svetoví operátori bezdrôtových sietí ako Deutsche Telekom a T-Mobile US vďaka jej škálovateľnej inštalácii bezpečných pripojených služieb do vozidiel podnikových zákazníkov vrátane operátorov sietí, výrobcov a predajcov automobilov, poisťovacích spoločností a požičovní automobilov. Mojio má sídlo v centre Vancouveru a v Silicon Valley a vyvíja automobilové riešenie pre podniky najmä v Severnej Amerike a v Európe.

Viac informácií nájdete na www.moj.io.

Ak Vás zaujal produkt Mojio, môžete si pozrieť nasledovné video, ktoré Vám ukáže jeho možnosti:

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: wifimaku.com; fotografie v článku: dudeiwantthat.com; hurdlerstudios.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?