Príďte sa inšpirovať na najväčšiu konferenciu na Slovensku
VÝROBNÝ MANAŽMENT 2016

V poradí už 6.ročník konferencie IPA Slovakia ponúka príležitosť inšpirovať sa jedinečnými podnikovými kultúrami, firemnými stratégiami a sofistikovanými výrobnými postupmi popredných výrobných spoločností zo Slovenska, z Čiech i z Európy. Tento rok je konferencia doplnená o jedinečný workshop zlepšovania „Toyota KATA“ so svetovým odborníkom na zlepšovanie Tilom Schwarzom.

SMART MANUFACTURING, INTELLIGENT FACTORY, IoT INTERNET VECÍ ČI AK CHCETE OZNAČENIE PRIEMYSEL 4.0. Veľa bzučania o ničom? Ide o priemyselnú revolúciu, ktorá „zmetie“ svet automatizácie alebo je to len ďalší marketingový trend, veľké množstvo šumu bez skutočného významu? Mali by firmy venovať tomu vôbec pozornosť? Stručná odpoveď znie áno, absolútne mali!  Prepojenie reálnej fabriky s virtuálnou realitou, bude hrať čoraz dôležitejšiu úlohu v globálnom priemysle. Inteligentné technológie zvyšujú kvalitu a presnosť, umožňujú flexibilne komunikovať, skracujú výrobné časy a prinášajú ekonomické úspory. Priemysel 4.0 prinesie so sebou radikálne zmeny a je potrebné, aby sa výrobné podniky na to včas pripravili, priznala nemecká kancelárka Angela Merkelová v akčnom pláne „Hightech-Strategie 2020 für Deutschland“. V sérii úvodných príspevkov vystúpia  Dr. Ing. Dipl.-Ing. Prof. eh. Dr. h.c. Wilfried Sihn, FRAUNHOFER Austria Research GmbH a DIGerald Haas, MBA – vedúci globálneho manažmentu pre priemysel, B&R Corporate Headquarters,  dnes synonymom najmodernejších technológií špičkovej kvality v oblasti priemyselnej automatizácie.

(Zdroj:http//:www.fraunhofer.de)

(Zdroj:http://www.br-automation.com)

OD TECHNOLÓGIÍ BUDÚCNOSTI K DISKUSII O PRÁCI S ĽUĎMI. Vyskúšali ste niekedy autenticky „žiť v topánkach“ niekoho iného? Vybavovali recepciu, reagovali na otázky klientov, alebo strávili nočné šichty za pásom, vo výrobe? Vcítenie sa do pocitov iných, je kľúčom k inovácii produktov. Ak chcete byť najlepší, zlepšovanie stojí a padá na snahe pochopenia emócií zamestnancov – kolegov – priateľov. O skúsenosti sa podelia Luboš MalýLEGO Continuous Improvement Senior manažér, svetový gigant hračkárskeho priemyslu s príspevkom  „Každý den o krok dál aneb jak se sedí na trojnožce“ a svetová špička vo výrobe automobilových ložísk KOYO Bearings Česká republika, s. r. o.., Peter Novák – konateľ spoločnosti s prednáškou „Riadenie výroby v japonskej výrobnej spoločnosti s maximálnym dôrazom na kvalitu a efektivitu výroby.“

(Zdroj:https://www.lego.com)

(Zdroj:http://www.koyobearings.cz)

OD INVESTÍCIE DO EMPATIE, K ŠPIČKOVÝM KONCEPTOM PRE ZÁKAZKOVÉ VÝROBY. Dlhé výrobné cykly, vysoká rozpracovanosť výroby a dlhé dodacie lehoty sa stávajú minulosťou.  Hnacou silou „zákazkových“ konceptov je  rýchla odozva a flexibilná schopnosť vysporiadať sa s neočakávanými zmenami v dopyte. Je to ako s výťahom. Výťah sa spustí stlačením tlačidla, stúpa na určitý čas a cestu aj keď, je tam len jeden pasažier.  Stojí to podnikom naozaj zato? Inšpirujte sa svetovým výrobcom turbogenerátorov BRUSH SEM, s. r. o., prednáškou  Petra Prokopa – riaditeľa závodu „Lze zavést průmyslové standardy v zakázkové výrobě?“ a prezentáciou „Zákazková výroba v miliardových obratoch“ Jaroslava Chvojku  – výrobného riaditeľa popredného svetového výrobcu zdravotníckych lôžok LINET, s. r. o. .

(Zdroj:http://www.brush-sem.cz)

(Zdroj:http://zpravy.e15.cz)

AKO JE TO S ROZVÍJANÍM LEAN KULTÚRY? Rozvoj lean kultúry je niečo, čo mnoho podnikov má trpezlivo na svojom zozname iniciatív.  Lean transformácia začína ľuďmi tj. zamestnancami, ktorí chcú pracovať v tímoch, dbať na kvalitu, dodržiavať pracovné tempo, pracovnú morálku, neustále sa zlepšovať, sú schopní riešiť problémy, majú chuť rozprávať sa a súčasne zoskupovať nápady do celku. Vysoko výkonná kultúra nevznikne keď chýbajú taký zamestnanci. Lean je 80% o zvykoch, spôsoboch, systéme. A ako sa hovorí „zvyk je železná košeľa“. Preto, cesta je dlhá. O rozvíjaní lean kultúry porozprávajú Melovič Martina – riaditeľka závodu,  AIR LIQUIDE WELDING CENTRAL EUROPE, s. r. o., člen poprednej francúzskej skupiny Air Liquide Welding a Dvorzhak Konstantyn – Lean manažér, najväčšieho výrobcu mikroprocesorových kariet v strednej Európe GIESECKE & DEVRIENT Slovakia, s. r. o..

(Zdroj:https://www.gi-de.com)

Druhý deň konferencie, ponúkne 3 RIEŠENIA PRE PRAX z riadenia a zlepšovaní kvality výrobných procesov.  Hovoriť budú: Jozef Gaboš – riaditeľ závodu, Pavol Jurina – manažér kvality, Roman Vierik – manažér výroby, NOBEL AUTOMOTIVE Slovakia, s. r. o., súčasť skupiny Nobel Automotive Group & Orhan Holding  a Milan Lani – riaditeľ logistiky, DB SCHENKER, s. r. o.. Nový pohľad na stratégiu „Mysli globálne, zlepšuj lokálne“ ponúkne Marek Minda – vedúci plánovania, logistiky a údržby, NEMAK Slovakia, s. r. o. .

(Zdroj:http//:www.webnoviny.sk)

Generačná kontinuita rodinných podnikov má vlastnú sadu výziev a jedinečných príležitostí. Ich devízou je vyššia stabilita – lídri ostávajú v pozíciách po mnoho rokov, väčší zmysel pre odhodlanie a zodpovednosť  – silnejšie vzťahy so zákazníkmi generujú viac predaja, vyššia flexibilita – rodinní príslušníci sú ochotní „nosiť niekoľko rôznych klobúkov“, premyslená stratégia na niekoľko rokov dopredu. Ako dosiahli úspech? Spoznajte 2 NETRADIČNÉ PRÍBEHY o technológií mokrého lakovania v priemysle a atraktívnom shopfitingu v dynamickom svete retailu. Rozprávať budú Filip Hajdík, generálny riaditeľ a CEO, LAKOVNA HAJDÍK, s. r. o., najväčšia zákaznícka lakovňa v Českej republike pre priemyselné lakovanie a Ondreáš Martin, riaditeľ výroby, 30/70 PRODUCTIONS, s. r. o., dynamicky rastúci európsky podnik so zameraním na budovanie obchodov.

(Zdroj:http://www.lakovnahajdik.com)

(Zdroj:http://www.30-70.net)

 Stále váhate, či sa Vám oplatí prísť? Presvedčte sa viac tu.

Pozrite si video:

Tešíme sa na Vás! ◆ Tím IPA Slovakia.

(Autor článku: Jana Žifčáková, Mgr. MarCom Konzultant)

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

[printfriendly]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?