Koľko energie globálne spotrebuje Pokémon GO?

Poslom ďalších veľkých zmien v digitálnom svete je až prekvapujúco úspešná hra s rozšírenou realitou Pokémon GO od spoločnosti Nintendo.

Okrem celosvetového ošiaľu, ktorý hra vyvolala, netreba opomenúť aj jej morálny dopad na spoločnosť, ktorý sa väčšinou ignoruje, a tým je spojenie medzi virtuálnym a reálnym svetom. Virtuálny svet existuje na pozadí toho reálneho, funguje vďaka rozsiahlej komunikačnej činnosti a vzdialenému prístupu, vytvára sa zo skutočných materiálov, a tým pádom spotrebúva skutočnú energiu.

V súčasnosti sa na vytvorenie internetového hardvéru, ktorý spotrebúva veľké množstvo elektrickej energie, a ktorý sa podieľa na vytvorení sietí, minie niekoľko biliónov dolárov. V hrubom odhade digitálne činnosti akéhokoľvek druhu, ktoré na svete fungujú, majú za následok vyššiu spotrebu elektrickej energie ako svetové letectvo.

Účet za spotrebu energie na bezdrôtovej sieti môže predstavovať viac ako desať percent výdavkov operátorov vo vyspelých krajinách, kým v tých rozvojových sa môže vyšplhať až na štyridsať až päťdesiat percent.

Electricity-110

Možno teda konštatovať, že na podporu mobilnej siete spolu s údajmi o spotrebe na jedného hráča hry Pokémon GO sa minie asi toľko energie, koľko predstavuje jedna pätina galónu benzínu, čo tvorí pripojenie pre jedného hráča. S očakávaným nárastom fanúšikov porastie a celková spotreba energie, ktorú budú na svoje fungovanie potrebovať virtuálne postavičky. Hodnota tejto energie je približne rovnaká, akoby naraz pribudlo na ceste 20 000 automobilov.

Jeden analytik sa na hru Pokémon GO a jej dopad na ľudskú spoločnosť pozrel z inej strany, a to z pohľadu spotreby topánok. Je totiž toho názoru, že aktívni hráči si budú častejšie musieť kupovať obuv, pretože podstatou hry je chôdza v mestách, na vidieku i v parkoch za účelom hľadania nových pokémonov. Spomínaný analytik tvrdí, že zvýšený nárast chôdze, ktorá je súčasťou hry a tvorí tak protipól vysedávaniu za počítačom, bude mať za následok o sto miliónov párov topánok vyššiu spotrebu ročne.

scienceworldreport.com

John Hanke, generálny riaditeľ spoločnosti, ktorá stojí za rozmachom hry Pokémon GO, si myslí, že hra bude mať priaznivý vplyv na zdravie i psychiku jej užívateľov, keďže počas hrania sa zabavia, spoznajú nových ľudí a udržia si dobrú kondíciu, lebo budú veľa chodiť a objavovať. Čo sa ale týka spotreby energie na výrobu jedného páru topánok, tá predstavuje ďalší asi galón benzínu, takže výroba ďalších topánok pre fanúšikov hry Pokémon GO vytvorí toľko energie a výfukových plynov, koľko by na ceste vyprodukovalo 100 000 automobilov.

110-AutomobilyZdroj: forbes.com; titulný obrázok: theverge.com; obrázok 2: scienceworldreport.com

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?