Manažujte svoju bezpečnosť

Alarm je najväčší odstrašujúci  prvok pre zlodejov. Dokáže tak nielen chrániť pred zlodejmi, ale súčasne pôsobí aj ako prevencia. Moderné elektronické zabezpečovacie systémy majú k tomu viacero užitočných doplnkových funkcií. Vďaka jednoduchému ovládaniu a jeho multifunkčnosti môžete ovládať až 32 prvkov. A to všetko aj z mobilného telefónu. Staňte sa tak manažérom svojej bezpečnosti.

Existujú takzvané štyri kroky k bezpečnosti, ktoré zabezpečia vaše pohodlie a bezpečnosť. A je pritom jedno či chcete ochrániť svoj domov, alebo svoju firmu. „Prvým krokom je výber kvalitného alarmu. Kvalita je na prvom mieste ale rovnako dôležité je jednoduché ovládanie a inovatívnosť v riešení,“ konštatuje Ján Dérik zo spoločnosti Jablotron Slovakia. Možnosť napojenia takmer čohokoľvek, čo sa týka smart fungovania domácnosti je zásadný atribút už pri výbere bežného alarmu. Môže sa totiž v budúcnosti stať, že budete potrebovať napojiť na zariadenie ďalšie spotrebiče či zariadenia na zlepšenie a zjednodušenie chodu domácnosti, či podporenie zabezpečenia nehnuteľnosti.

Druhým krokom je profesionálna montáž podporená certifikovaným pracovníkom, ktorý je neustále školený v tejto oblasti. Pri výbere zariadenia, ktoré má zabezpečiť správny chod inteligentného domu je tento krok nevyhnutný a žiadaný. Nekvalitne prepojené systémy, ktoré nefungujú intuitívne prinášajú diskomfort v podobe náročného ovládania celého systému.

Ďalším krokom je neustály dohľad. Alarm máme preto, aby sme zabránili prípadnému vniknutiu cudzích osôb do nášho priestoru či firmy. Napojenie na pult centralizovanej ochrany je preto dôležitým prvkom, ktorý zabezpečí, že sa na miesto dostanú povolaní a celú záležitosť čím skôr prešetria. Operátori môžu vyhodnocovať prichádzajúce hlásenia, kontaktovať majiteľa a reagovať na vzniknutý problém adekvátne situácii, čo je štvrtým krokom k bezpečnosti celého systému.

Intuitívne ovládanie

Treba si vyberať ovládanie systému, ktoré je jednoduché a funkčné. Samotný chod domácnosti, alebo firmy by mal byť osadením takéhoto inteligentného riešenia zjednodušený. Základom je tak jednoduché a funkčné ovládanie s jasnými pravidlami. Na jeho používanie stačia totiž dve tlačidlá, ktoré jednotlivé segmenty, prípadne funkčné celky zapínajú a vypínajú. Aj napriek jednoduchosti systému sa nemusíte báť toho, že by systém ovládal niekto nepovolaný. Na zabezpečenie sa používa originálny bezpečnostný prvok, ktorý sa prikladá k alarmu a po jeho načítaní vám dovolí funkciu vykonať. Vďaka svetelnej signalizácii na ovládacom paneli presne viete, čo je aktivované.

Vyberajte si alarm, ktorý môžete postupne rozširovať. Na základné funkcie môže časom vzniknúť dopyt po ďalšej funkcii, napríklad ovládať otváranie a zatváranie garáže, alebo pri novom zavlažovaní možnosť jeho automatického spínania. „Vtedy stačí požiadať montážneho pracovníka o ďalšie funkcie. Ten do vašej garáže, v prípade ovládania garážovej brány, nainštaluje senzory a na panel ovládania doplní panel s tlačidlami na jej ovládanie. Doplniť je možné takmer čokoľvek. Moderné alarmy sú totiž schopné ovládať až 32 rôznych vecí a systémov,“ konštatuje Ján Dérik zo spoločnosti Jablotron Slovakia.

 

Všetko máte v mobile

Pri výbere systému pre inteligentnú domácnosť, firmu je dôležité aj to, ako funguje aplikácia na ovládanie v mobilnom telefóne. Aj tá by totiž mala byť jednoduchá a prehľadná a mala by ponúkať prehľad všetkého, čo vás o vašom dome zaujíma z akéhokoľvek miesta, na ktorom sa práve nachádzate.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie po jej spustení by ste sa mali hneď dozvedieť, čo sa vo vašom dome či firme deje. Prehľadné riešenie vám ponúka pohľad na hlavný panel a jeho aktuálne nastavenie zabezpečenia, prehľad teplôt v jednotlivých miestnostiach, či kontrolu spotrebičov, ktoré sú do systému zahrnuté. Aplikácia okrem iného dokáže ponúknuť prehľad o všetkých zariadeniach napojených na systém, ovládať váš alarm rovnako z aplikácie ako keby ste ho ovládali na hlavnom paneli, zobraziť fotografie z detektorov v miestnosti či sledovať teplotu a spotrebu energií.

Foto: Jablotron

 

 

 

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?