Irán je údajne schopný vyrábať "samovražedné drony"

Iránske Revolučné gardy tento týždeň oznámili, že majú „samovražedné drony“, schopné niesť výbušniny a ničiť ciele na mori i na pevnine. Informoval o tom americký portál msn, ktorý sa odvoláva na iránsku tlačovú agentúru Tasnim. O nej sa vie, že má dobré vzťahy s velením gárd.

Drony sú však prednostne určené na let s objemným množstvom výbušnín na ciele na mori. V správe sa uvádza, že dron „letiaci vysokou rýchlosťou narazí do cieľa a zničí ho. Môže ísť o plavidlo či riadiace centrum na pevnine“.

Agentúra Tasnim ďalej uviedla, že dron letí pol metra nad morskou hladinou rýchlosťou 250 kilometrov za hodinu, pričom jeho akčný rádius je do 900 metrov. Portál uverejnil aj fotografiu bezpilotného lietadla na letiskovej ploche, ale nie vo vzduchu.

Dron má modernú kameru, ktorá mu umožňuje lietať na ciele aj za tmy a za zhoršených morských podmienok.

Začiatkom tohto mesiaca Revolučné gardy oznámili, že vyvinuli útočný dron nazvaný Saegheh (Blesk). Ide údajne o zlepšený dron RQ 170 Sentinel americkej CIA, ku ktorému sa dostali Iránci v decembri 2011. Teherán tvrdil, že sa ho zmocnila jeho kybernetická jednotka tak, že prenikla do jeho riadiaceho systému a zabezpečila jeho hladké pristátie na území krajiny. Američania oponujú, že to tak nebolo. Dron mal technické problémy a na iránske územie sa zrútil.

Vo naledujúcom videu je uvedená krátka správa v anglickom jazyku:

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: nypost.com

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?