Čína podporí akademikov s cieľom oživiť ekonomiku

Čína plánuje poskytnúť väčšie peňažné odmeny inovatívnym akademikom a malým výskumným pracoviskám, čím chce podporiť premenu zaujímavých vedeckých nápadov na obchodovateľnú skutočnosť a rozprúdiť high-tech odvetvia v období pozastavenia širšieho hospodárskeho rastu.

Čínska národná rada navrhuje, aby výskumné pracoviská a univerzitné oddelenia, ktorých prácu ďalej využijú firmy na svoj rozvoj a obchodovanie dostávali najmenej polovicu čistého príjmu, ktorý získajú z predaja produktu.

Čína sa usiluje podporiť high-tech odvetvia od liečiv až po počítačové čipy s cieľom vykompenzovať spomalenie výroby a vývozu, ktoré prinieslo najmenšiu úroveň hospodárskeho rastu za posledné štvrťstoročie.

„Je dôležité urýchliť vedecké úspechy, otvoriť tok medzi vedou a hospodárstvom a rýchlo vytvoriť novú produktívnu silu,“ uviedla neskôr Národná rada vo svojom vyhlásení.

Čína očakáva zrýchlenie vytvárania pilotných zón so zvýhodňujúcimi daňovými predpismi pre inovatívne podniky ako aj iné finančné a daňové opatrenia na podporu výskumných oddelení a výskumníkov.

V novembri uviedla Čína pilotnú schému, ktorá uvoľňuje schvaľovací proces pre nové lieky a umožňuje menším výskumným pracoviskám priamo požiadať o schválenie, čo je súčasťou kampane na vybudovanie väčšieho počtu domácich inovatívnych farmaceutických firiem.

„Nová politika povzbudí k väčšej odvahe v podnikaní.“

Zdroj: reuters.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?