Mercedes-AMG rozvíja 50-ročnú úspešnú históriu

Čo predchádzalo vývoju automobilky Mercedes-Benz od založenia do súčasnosti?

V roku 2017 uplynie jubilejných 50. rokov ako spoločnosť, ktorú založili v starom mlyne tiež „na vývoj pretekárskych motorov“ Hans-Werner Aufrecht a Erhard Melcher.

Prvý výrazný pretekársky úspech spoločnosť dosiahla v roku 1971 s vozidlom AMG (skratka Aufrecht und Melcher, Großaspach) 300 SEL 6.8. Zmluvná spoluprácu pre značku s hviezdou začala v roku 1990. Výsledkom bolo uvedenie v roku 1993 modelu C 36 AMG. Stopercentnou dcérou koncernu Daimler je Mercedes-AMG od roku 2005. V roku 2009 uvádza svoje prvé úplne samostatne vyvinuté vozidlo Mercedes-Benz SLS AMG. Modelom SLS AMG GT3 v roku 2011 vstupuje AMG do sveta pretekárskeho športu. Symbolom spoločnosti z Affalterbachu sú tiež vývojovo ale aj manufaktúrnym spôsobom výroby „jeden človek, jeden motor“, jedinečné motory.

Mercedes Benz SLS AMG

Mercedes Benz SLS AMG

Na prahu výročia firmy, v roku 2016, dodalo vyše 1,5 tisíca zamestnancov spoločnosti Mercedes-AMG rekordných 99 235 vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o 44,1 percenta.

Do jubilejného roku vstupuje Mercedes-AMG so širokým portfóliom modelov (vyše päťdesiat), medzi ktorými sú populárne osemvalcové modely 63, kompaktné modely 45 či vo veľkom zavedené 43. Mercedes-AMG pritom má v každej kategórii komplexnú a presvedčivú ponuku od najsilnejšieho sériového štvorvalca v kompaktnej triede až po športovo elegantný model S 65 s vynikajúcim dvanásťvalcovým motorom, od sedanov a kombi v rozličných výkonových triedach, cez široké spektrum modelov SUV a kupé až po kabriolety a odlišne zamerané roadstery.

Mercedes-Benz GLC X253

Mercedes-Benz GLC X253

Jednotlivé kategórie vozidiel ponúkajú technológiu od optimalizovaného pohonu zadných kolies až po vysoko moderný pohon všetkých kolies rovnako ako napríklad od dvojspojkovej prevodovky až po deväťstupňovú automatickú prevodovku dimenzovanú na športové výkony.

Okrem neustávajúcej produktovej stratégie kladie značka Mercedes-AMG v roku 2017 ďalší míľnik a prostredníctvom cestného hypervozidla umožňuje fascinujúci pohľad na výkonné vozidlá budúcnosti. Hypervozidlo ponúkne čistú technológiu Formuly 1 na cestu a stáva sa tak prvým predajným vozidlom s hybridným pohonom F1 so schválením na cestnú premávku s výkonom 1 000 k a pohonom všetkých kolies s plne elektrickou prednou nápravou. Ukazuje tak cestu do „AMG Future Performance“.

Úspešnému rozvoju spoločnosti Mercedes-AMG prispieva i prvotriedna starostlivosť o zákazníkov. Najnovšie tiež vo viac ako 400 strediskách AMG Performance pôsobiacich v 40 krajinách, vrátane Slovenska. Ďalším krokom vo vývoji stredísk AMG Performance Center bude v jubilejnom roku otvorenie ďalších predajných a servisných prevádzok AMG s osobitnou architektúrou v Japonsku a Austrálii, ktoré budú určené výhradne pre značku AMG.

V nasledujúcom VIDEU si môžete pozrieť radu AMG:

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?