Spotreba energie v Nemecku
sa do roku 2040 zníži o vyše 30 %

Spotreba energie v Nemecku sa podľa najnovšieho odhadu amerického koncernu ExxonMobil do roku 2040 zníži o vyše 30 % napriek tomu, že jeho ekonomika dosiahne výrazný vzostup. Pokles spotreby energie bude súvisieť predovšetkým s jej efektívnejším využívaním. Informuje DPA s odvolaním sa na dlhodobú prognózu, ktorú koncern zverejnil dnes v Hannoveri.

V uvedenom období sa zníži spotreba energie na vyhrievanie o 15 %. Autá dosiahnu akčný rádius v porovnaní so súčasnosťou pri rovnakom objeme paliva v nádrži o 100 % väčší.

V nasledujúcom štvrťstoročí sa v Nemecku presunie ťažisko hospodárskych aktivít z priemyslu na menej energeticky náročný sektor služieb.

Nemecko bude v roku 2040 získavať 36 % energie spaľovaním zemného plynu, 26-% bude podiel ropy, 24 % prispejú k jej krytiu ekologické energetické zdroje a podiel tepelných elektrární klesne na 11 %. Zemný plyn do roku 2030 vytlačí z terajšej prvej pozície zdroja energie v krajine ropu.

V roku 2040 budú podľa prognózy ExxonMobilu na nemeckých cestách ešte dve tretiny áut s benzínovým alebo dieselovým motorom. Autá s čisto elektrickým pohonom sa však nepresadia. Väčší komerčný úspech dosiahnu automobilky s vozidlami s hybridným pohonom.

Energetický sektor zníži produkciu kysličníka uhličitého v porovnaní so súčasnosťou o 50 %. Napriek tomu sa spolkovej vláde nepodarí dosiahnuť ciele, ktoré pre túto oblasť pred časom vytýčila.

Zdroj: (TASR)

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?